سالانه بیش از 236 هزار نفر در جهان بر اثر غرق شدن جان خود را از دست می دهند

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) سالانه بیش از 236 هزار نفر بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست می دهند و یکی از علل اصلی مرگ و میر افراد 1 تا 24 ساله و سومین علت مرگ و میر در افراد بین 1 تا 24 سال است. علت مرگ و میر و جراحات در سراسر جهان است.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه از همه خواست تا برای نجات جان افراد اقدام کنند. فراخوان روز جهانی غرق شدگی اقداماتی را که افراد، گروه‌ها و دولت‌ها می‌توانند انجام دهند، تشریح می‌کند و ابتکاراتی را که قبلاً در برخی کشورها در حال انجام است، برجسته می‌کند.

اکثر مرگ و میر ناشی از غرق شدگی، بیش از 90 درصد موارد، در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​رخ می دهد و کودکان زیر پنج سال بیشتر در معرض خطر هستند.

بیشتر مرگ ها قابل پیشگیری هستند

این مرگ و میرها اغلب با فعالیت های روزمره مانند حمام کردن، جمع آوری آب برای مصارف خانگی، سفر با قایق یا کشتی و ماهیگیری همراه است. اثرات بادهای موسمی و دیگر رویدادهای آب و هوایی فصلی یا شدید نیز از عوامل موثر هستند.

تدروس آدهانوم، دبیر کل سازمان بهداشت جهانی، گفت: “سالانه صدها هزار نفر در سراسر جهان غرق می شوند.” بیشتر این مرگ و میرها از طریق راه حل های مبتنی بر شواهد و کم هزینه قابل پیشگیری هستند.

به گزارش سایت سازمان ملل، سفیر جهانی بیماری های غیرواگیر و آسیب های سازمان بهداشت جهانی نیز گفت: در بسیاری از موارد می دانیم چه اقداماتی به جلوگیری از غرق شدن کمک می کند. ما ابزار و راهنمایی برای کمک به دولت ها در اجرای راه حل ها را داریم و اگر با هم عمل کنیم، می توانیم جان هزاران نفر را نجات دهیم.

  جدول شعب بانک ایران زمین تغییر کرد

دیدگاهتان را بنویسید