ساخت پالایشگاه شیر آمل در دستور کار قرار دارد

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای معاونان وزارت کشور که در قالب وبینار با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، گفت: مازندران. استان به دلیل مجاورت با کشورهای دریای خزر و به دلیل قرار گرفتن در مسیر کریدور شمالی از موقعیت استراتژیکی برخوردار است و جنوب دارای ظرفیت ویژه اقتصادی، صادراتی و گردشگری است.

وی با بیان اینکه توانمندی هایی که در استان مازندران وجود دارد منحصر به موقعیت آن استان است و ادامه داد: مازندران 44 درصد از تولید مرکبات کشور و 38.7 درصد از تولید برنج کشور را به خود اختصاص داده و همچنین در رتبه اول قرار دارد. کشور در تولید کیوی با سهم 85 درصدی.

استاندار مازندران گفت: مازندران به عنوان استانی که از سراسر کشور برای بهره مندی از منابع طبیعی و گردشگری خود به اینجا می آید و می توان از آن به ایران کوچک تعبیر کرد، برای تقویت زیرساخت های خود نیازمند اعتبارات ملی است.

وی بیان کرد: استان مازندران در تولید و صادرات ماهیان خاویاری، خاویار و ماهیان سردآبی رتبه اول را دارد و 60 درصد صید آبهای شمال مربوط به مازندران و در تولید گوشت سفید (مرغ) رتبه اول را دارد. کشور، و از نظر سویا، توت فرنگی، کلزا و چای در رتبه دوم کشور قرار دارند.

حسینی پور افزود: یکی از مزیت های مازندران که در حال حاضر تحت تحریم است، صادرات این محصولات از طریق کریدور شمال به جنوب از طریق 3 بندر نوشهر، فریدکنار و امیرآباد است و بندر امیرآباد موقعیت ژئوپلیتیکی خاص خود را دارد. مورد توجه کشورهایی مانند روسیه است.

  آغاز فعالیت های عمرانی احداث خیابان کوشش در منطقه 10 شهرداری اصفهان

وی با بیان اینکه مازندران 11 درصد تردد کشور را به خود اختصاص داده است و برای حفظ و حفظ جایگاه در جاده ها نیازمند توجه ویژه ستاد هستیم، گفت: با توجه به فرصت ها و امکاناتی که در استان داریم، مازندران باید تا زمانی که ما در این مسیر باشیم. تبدیل شدن به مرکز غذایی جهان و هدف ما این است که بتوانیم 20 درصد از سبد غذایی کشور را به دست آوریم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه برخی از کشورهای توسعه یافته را در حوزه کشاورزی بررسی کرده ایم و این امر در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد: تسهیل و حمایت از صنایع تبدیلی در بخش باغ و صیفی به دلیل کمبودی که داریم در دستور کار و در دستور کار شورای اقتصاد استان قرار دارد و در هر بخش با توجه به شرایط صنایع برای تبدیل تعیین شده و سرمایه گذاران در حال فعالیت هستند. .

عنوان داشت: ساخت پالایشگاه شیر در آمل در حال انجام است و در صورت تحقق این مهم به قطب صادرات لبنیات در بین کشورهای منطقه تبدیل خواهیم شد و بیشترین تقاضا را در این زمینه از کشورهای عربی و کشورهای CIS داریم. .

حسینی پور تصریح کرد: در راستای گردشگری سلامت، ایجاد دو شهر سلامت در ساری و رامسر در دستور کار است و بازنشستگان در این دو شهر سلامت پذیرش می شوند و با توجه به موقعیت منطقه ای می توانیم درآمد زیادی در این جهت

وی تاکید کرد: فعال شدن دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه به ویژه با روسیه در دستور کار و مهمترین قرارداد است. موضوع انتقال سنگ آهن به هند است که در صورت تحقق سالانه 50 هزار میلیارد درآمد برای استان از محل ترانزیتی به همراه خواهد داشت.

  رئیس قوه قضائیه بدون تشریفات و با پرواز عمومی وارد هرمزگان شد

استاندار مازندران گفت: بزرگراه مازندران به مطالبه جدی مردم استان تبدیل شده و اکنون با گذشت 28 سال تکمیل نشده است و انتظار داریم با کمک دولت هر چه زودتر این پروژه مهم به بهره برداری برسد. .

دیدگاهتان را بنویسید