رویترز: ایالات متحده و طالبان در مذاکرات برای آزاد کردن پول افغانستان پیشرفت کرده اند

1 102 خبر عجیب

شفقنا- منابع خبری از پیشرفت مذاکرات طالبان و آمریکا در مورد آزادسازی پول به مردم افغانستان خبر می دهند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، سه منبع آگاه از مذاکرات گفتند که مقامات آمریکایی و طالبان پیشنهادهایی را برای آزادسازی میلیاردها دلار از ذخایر بانک مرکزی افغانستان در خارج از کشور به صندوق امانی منتقل کرده اند. این پیشرفت برای کاهش بحران اقتصادی در افغانستان است.

دو منبع گفتند، با این حال، اختلافات قابل توجهی بین دو کشور وجود دارد، از جمله امتناع طالبان از جایگزینی مقامات ارشد سیاسی بانک، که برخی از آنها تحت تحریم های ایالات متحده هستند.

برخی بر این باورند که ایجاد یک صندوق امانی منجر به عدم کنترل طالبان بر این صندوق خواهد شد که از منظر غربی نکته مثبتی است. با این حال، یک منبع دولتی طالبان که نخواست نامش فاش شود، گفت که در حالی که طالبان مفهوم صندوق امانی را رد نمی کند، آنها با پیشنهاد ایالات متحده برای کنترل شخص ثالث بر صندوقی که ذخایر برگشتی را نگهداری و پرداخت می کند، مخالفت کردند. .

به گفته یک منبع آمریکایی که او نیز نامش فاش نشد، ایالات متحده در حال مذاکره با سوئیس و سایر کشورها برای ایجاد مکانیزمی است که شامل یک صندوق امانی است که پرداخت های آن با کمک یک هیئت بین المللی تعیین می شود.

لازم به ذکر است که نزدیک به 10 میلیارد دلار پول افغانی در بانک های آمریکایی بلوکه شده است.

گزارش اصلی رویترز را ببینید

  تظاهرات گسترده در یمن علیه آمریکا و ادامه حملات ائتلاف عربی

دیدگاهتان را بنویسید