رتبه سوم منطقه 8 شهرداری اصفهان در میزان پارچه های فرسوده شهر اصفهان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علی باقری صمیمانه در جمع اصحاب رسانه گفت: سومین میزان پارچه های فرسوده در شهر اصفهان متعلق به … منطقه 8 شهرداری اصفهان وی گفت: 20 درصد بافت فرسوده این منطقه در سال های اخیر مرمت شده است.

وی با اشاره به اینکه 242 هکتار بافت فرسوده در منطقه وجود دارد، افزود: 10.49 درصد از مساحت 2 هزار و 34 هکتاری بافت فرسوده اصفهان، منطقه هشتم است.

این مسئول منطقه 8 شهرداری اصفهان را یکی از بزرگ ترین مناطق شهری اصفهان دانست و ادامه داد: این منطقه نیز یکی از پرجمعیت ترین مناطق شهرداری اصفهان محسوب می شود که بالغ بر 280 هزار نفر جمعیت دارد.

مدیر منطقه 8 شهرداری اصفهان گفت: شهرداری منطقه 8 با مساحت 2039 هکتار دارای 17 منطقه است که شامل مناطق غنی و فقیر است.

باقری افزود: منطقه 8 شهرداری اصفهان شامل 9 مجتمع فرهنگی، 4 مجموعه ورزشی، 3 کتابخانه و سالن مطالعه، 75 مسجد و 79 هیئت مذهبی، 45 مرکز بهداشت و پنج حوزه مقاومت بسیج است.

وی در خصوص سرانه فضای سبز در این منطقه تصریح کرد: در هشت شهرداری اصفهان به ازای هر نفر 5.3 متر فضای سبز وجود دارد و در مجموع 22.5 کیلومتر فضای سبز وجود دارد که دومین منطقه بزرگ در شهر اصفهان است. اصفهان از نظر فضای سبز 6/7 درصد از مساحت عرصه های سبز به آن اختصاص دارد.

باقری با اشاره به وجود 17 منطقه در مناطق هشت گانه شهرداری اصفهان گفت: در این منطقه دو منطقه بهرام آباد و شمس آباد از مناطق کم برخوردار محسوب می شوند و 35 میلیارد از بودجه علاوه بر این به این دو منطقه اختصاص یافته است. بودجه معمولی

  تبصره/ مسئولیت پذیری در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

این مسئول درباره بودجه منطقه گفت: امسال بودجه منطقه 435 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته 53 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل منطقه 8 شهرداری اصفهان ادامه داد: 73 درصد از بودجه منطقه 8 معادل 318 میلیارد سهم عمرانی و 27 درصد معادل 117 میلیارد این بودجه است.

باقری یکی از سیاست های منطقه را منوط به آزادسازی و تملک عنوان کرد و اظهار داشت: در سال 1401 حدود 100 میلیارد تومان از بودجه عمرانی به این منظور اختصاص یافت.

وی افزود: امسال 7 مورد عابر پیاده شامل 69 هزار متر در مناطقی مانند خیابان شهید بهنار، خیابان بهارستان، خیابان خلیفه سلطانی، خیابان عدلپور و غیره رسیدگی شده است.

مدیر منطقه 8 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه صدور پروانه الکترونیکی پروانه ساختمانی شفافیت و سلامت اداری را به همراه دارد، گفت: در سال جاری 46 ثبت پروانه انجام شده که 15 مورد آن به مرحله وصول رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته 552 مورد پروانه ساختمانی معادل 467 هزار و 905 مترمربع صادر شده که این میزان 134 مورد معادل 117 هزار مترمربع زیربنا بوده است.

باقری با اشاره به محدوده تردد مجتمع تجاری پنج طبقه اصفهان تصریح کرد: ایجاد پارکینگ زیرزمینی مانند پارکینگ توحید از جمله طرح هایی است که در دست مطالعه است و طرح کلی آن به کمیسیون ماده پنج

مدیر منطقه 8 شهرداری اصفهان با بیان اینکه هدف ما فقط پارکینگ نیست و نباید مراکز و پاتوق ها ایجاد شود، گفت: با توجه به تعطیلی مدارس در نوبت بعد از ظهر در حال مذاکره با آموزش و پرورش ناحیه پنج هستیم. می خواهیم از حیاط مدرسه اشرفی به عنوان پارکینگ استفاده کنیم تا رفاه مردم تامین شود و درآمد حاصل از آن به مدارس برسد.

  مدیرکل بحران استان کرمان: آب ۱۲ روستا قطع شده است

به گزارش ماویج؛ منطقه 8 شهرداری به مساحت 2039 هکتار از شمال به محور خیابان بهارستان از تقاطع امام خمینی (ره) تا تقاطع خیابان کاوه از شرق به محور بزرگراه کاوه از تقاطع. خیابان بهارستان تا میدان شهدا از جنوب به محور خیابان فروغی از میدان شهدا تا میدان جمهوری اسلامی از غرب به محور خیابان امام خمینی از میدان جمهوری اسلامی تا تقاطع خیابان بهارستان محدود می شود. از حدود 280000

منطقه 8 شهرداری اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید