راه اندازی مجتمع کشاورزی دانش بنیان در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، عبدالرضا واعظی وی در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک راه اندازی مجتمع کشاورزی دانش بنیان در تبریز افزود: این مجتمع کشاورزی به صورت پایلوت توسط پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دانشگاه تبریز و سازمان جهاد کشاورزی راه اندازی می شود. جهاد در اراضی خلعت پوشان.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه شرکت های دانش بنیان به حوزه کشاورزی گفت: از تمامی محصولات و خدمات شرکت های فناور و دانش بنیان در این مجموعه استفاده می شود.

واعظی ارتقای سطح فناوری در کشاورزی و بسترسازی برای ورود فرآیندهای دانش در این حوزه و ارائه طرح های فناورانه و نوآورانه متناسب با نیاز بخش کشاورزی را از اهداف اصلی این طرح عنوان کرد.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ارتقای سطح فناوری در کشاورزی، ایجاد بستری برای ایجاد و نمایش مزارع، باغ‌ها و دام‌های مدرن، انتقال تجربه موفق پروژه به کارکنان، بهبود دسترسی به داده‌ها، مدیریت اطلاعات، گزارش‌دهی و گزارش‌دهی، تحلیل و ارزیابی کیفیت و تاثیر ارتقای سطح تحقیقات کشاورزی، ایجاد بستر تحقیقات کاربردی و رساله و پایان نامه و برپایی نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان از دیگر اهداف راه اندازی این مجموعه دانش بنیان است.

رئیس دانشگاه تبریز همچنین بیان کرد که امروزه می توان از علم جهانی استفاده کرد توسعه کشاورزی وی گفت: استقلال علوم کشاورزی نیازمند تزریق فناوری است تا از کشاورزی سنتی به کشاورزی مدرن برسیم.

صفر نصرالله زاده تصریح کرد: همه نهادها و سازمان ها باید دست به دست هم بدهند و از ظرفیت های خود برای رفع نیازهای جامعه در عرصه های مختلف استفاده کنند.

  پایان رحمت؛ سرقت توسط افراد مسن

وی تاکید کرد: طرح ایجاد اولین مزرعه و باغ مدرن در قالب طرح کلان ملی تهیه شده و می تواند به یکی از مهمترین طرح های کشاورزی کشور در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال تبدیل شود. ایجاد.

بر اساس این تفاهم نامه مشترک به امضای روسای دانشگاه تبریز، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، نخستین مجتمع کشاورزی با فناوری پیشرفته در استان در زمینی به مساحت بیش از 40 هکتار راه اندازی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید