دوربین های نظارتی آژانس جمع آوری و پلمپ شده است

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در بازدید از نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران 1401 در خصوص آخرین اخبار فعالیت های صنعت هسته ای کشور گفت: این امر برای همه مردم بسیار مهم است. و کارمندان کشور تاریخ خود را به خاطر بسپارند.» وقتی می کنند؛ این کشورها 20 سال است که جمهوری اسلامی ایران را متهم می کنند و هر روز به مکان جدیدی روی می آورند. تحقیقات تاریخی نشان می دهد که آنها مرتباً پرونده ما را به سازمان ملل برده اند. شورای امنیت و قطعنامه هایی را علیه ما پذیرفت و ما را تحریم کرد.

اسلامی افزود: در این 20 سال; همه دولت‌های گذشته مذاکره کرده‌اند و نتیجه این مذاکرات در چارچوب خودش به سند برجام تبدیل شده است، حالا این کشورها دوباره اتهامات قبلی را در قالب اسناد جعلی و مکان‌ها و اسناد ادعایی روی میز گذاشته‌اند. اساس پذیرش جمهوری اسلامی ایران در برجام تسویه اتهامات و اعتمادسازی بود و جمهوری اسلامی با محدود کردن فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم، کاهش ظرفیت و سرعت اعتمادسازی موافقت کرد، اما طرف مقابل پایبند نبود. .

وی تصریح کرد: زمانی که نظارت ها افزایش یافت و جمهوری اسلامی ایران پرونده ها را پذیرفت، برای رفع اتهامات از کشور بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره نصب دوربین‌های برجام نیز توضیح داد: دوربین‌های برجام برای رفع اتهامات نصب شده است و در صورت باقی ماندن این اتهامات، دلیلی برای وجود دوربین‌های برجام وجود نخواهد داشت. بنابراین، این اتاقک ها توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی مونتاژ و مهر و موم شده و در تاسیسات نگهداری می شوند.

  افزایش تولید انار در ساب زوار

وی تصریح کرد: متأسفانه شاهد به اصطلاح «لفاظی» از طرف مقابل هستیم، اما باید گفت که جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه مخفیانه نبوده و در زمینه غنی سازی خارج از چارچوب عمل نکرده ایم. ” و بدون هماهنگی با آژانس و ظرفیت سنگین ایجاد کردیم و همه زیرساخت‌های صنایع هسته‌ای ایران با هماهنگی آژانس و زیر نظر آنها بود و این نظارت هم‌اکنون پابرجاست تا کسی اشتباه فکر نکند. زیرا آژانس در حال حاضر با توجه به پادمان در سازمان انرژی اتمی و تمامی تاسیسات مستقر است و نظارت خود را انجام می دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اتاق‌های موسوم به برجام اساساً به توافق برجام مرتبط هستند و اگر طرف‌های مقابل به این توافق برگردند، قطعاً همان‌طور که برجام را بستند، باز هم همین کار را خواهند کرد. PMD در اجازه دهید آنها بدانند که وقتی مطمئن شدیم که هیچ آسیبی وارد نمی شود، تصمیم مناسب را اتخاذ خواهیم کرد.

وی در بخشی دیگر از این گفتگو گفت: هر زمان که توانسته ایم مردم را به مشارکت و مشارکت در مکان و زمان خود جلب کنیم، موفق بوده ایم. نمونه هایی از این مشکل را می توان در دوران انقلاب و همچنین در دوران دفاع مقدس یافت.

وی درباره برگزاری چنین نمایشگاهی برای اولین بار گفت: کشور باید توسعه یافته و مردم مدار باشد، راه حل این است که این گونه همکاری ها و هم افزایی ها ساماندهی شود و این موارد باید تقویت شود و اصولا فکر درستی تلقی می شود. البته در این مسیر، تحقق مطالبات را نباید تنها متوجه دولت کرد; یکی از مشکلات کشور این است که در بسیاری از موارد; تقاضا از سوی دولت وجود دارد، در حالی که دولت قدرت و بودجه محدودی دارد و نمی تواند به همه موارد پاسخ دهد. در نتیجه، برخی از افراد از محقق نشدن برنامه هایشان احساس ناامیدی می کنند.

  واکنش ایران به ادعاهای امارات و بحرین در مورد جزایر ایرانی

وی افزود: اما وقتی با ایده هم افزایی حرکت کنیم و مردم مشکلات را بشمارند و شروع به ایجاد راه حل کنند، شاهد تغییرات مثبتی خواهیم بود و باید بدانید که مردم با استفاده از راه حل های خلاقانه مشکلات را پیش می برند زیرا حل مشکلات و… لزوماً منجر به تصمیمات یک مدیر دولتی نمی شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: این اتفاقات در یک جامعه رخ می دهد و باید توجه داشت که جامعه ظرفیت های نامحدودی دارد و در این میان جامعه ایران هم از نظر فرهنگی و هم به دلیل اراده و ایمان قدرتمند تلقی می شود.

اسلامی تصریح کرد: امروز شاهد خلأ چنین تفکری در جامعه هستیم. اگرچه تقویت هم افزایی می تواند نقش موثری در جامعه داشته باشد. به بنیانگذاران احیای این تفکر تبریک می گویم و امیدوارم در سایه این اتفاق شاهد ایجاد انگیزه مضاعف در بین تمامی گروه ها و سازمان های فعال در این عرصه باشیم و همچنین شاهد نقش آفرینی بهتر آنها در Let’s Be this باشیم. تا بتوانیم ظرفیت را در این راستا بیش از گذشته گسترش دهیم.

وی تاکید کرد: هرچه ظرفیت ما در این حوزه بیشتر شود، شاهد تاثیرگذاری و رشد مقاومت خواهیم بود و در پرتو این شرایط به راحتی می‌توانیم به تاثیر عبور از چالش‌ها پی ببریم.

اولین نمایشگاه هم افزایی حاکمیت 1401 ایران با هدف کشف استعدادها و بکارگیری آنها در دستگاه اجرایی دولت برگزار می شود. این رویداد از دوم تا چهارم مرداد 1401 در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تهران رخ داد.

  انقلاب اسلامی از همان ابتدا دوران سختی را پشت سر گذاشته است

دیدگاهتان را بنویسید