دعای پایان یافتن خشکسالی در رومانی + عکس

2 1 خبر عجیب

شفقنا- رومانی درگیر خشکسالی تاریخی است و مردم روزها و شب ها را در آرزوی باران سپری می کنند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، آب در بسیاری از مناطق روستایی رومانی محدود است و محصولات کشاورزی در حال نابودی است. ده ها کشاورز رومانیایی برای پایان دادن به خشکسالی از خداوند دعا کردند که باران ببارد.

کلیسای ارتدکس رومانیایی از روحانیون خواسته است که دعای سنتی برای باران بخوانند. حدود 100 نفر در صومعه پانتوکراتور در شهرستان جورجیو در جنوب رومانی به نماز پیوستند.

بیش از 40 درصد از جمعیت 20 میلیونی رومانی در حومه شهر زندگی می کنند و بسیاری از آنها به کشاورزی معیشتی در زمین های کوچک متکی هستند. این کشور به سرمایه گذاری گسترده در زیرساخت ها از جمله جاده، آب جاری و آبیاری نیاز دارد. اگرچه هواشناس رومانیایی طوفان و بارش شدید باران را در چند روز آینده پیش بینی می کند، اما امیدی به پایان فوری خشکسالی نیست و سطح رودخانه دانوب سه برابر کمتر از حد معمول است.

گرمای سوزان بخشی از الگوی جهانی افزایش دما است که دانشمندان آن را به فعالیت های انسانی نسبت می دهند. پاپ فرانسیس در اوایل این ماه از رهبران جهان خواست به فریادهای زمین برای فاجعه ناشی از تغییرات آب و هوایی، آب و هوای شدید و از دست دادن تنوع زیستی توجه کنند.

گزارش اصلی رویترز را ببینید

  این ورزش در سراسر ایران راه اندازی شد

دیدگاهتان را بنویسید