در روزهای بعد تردد تمامی شناورها ممنوع است

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم عسکری نسب، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگ و غرب هرمزگان گفت: بر اساس اخطار هواشناسی و دریایی تراز قرمز، فعالیت کلیه ملوانان و صیادان در روز های گذشته ممنوع است. سه شنبه و چهارشنبه، و اگر در لنگرگاه هستند، کشتی خود را به حوضه بندر یا به موج شکن های عمومی منتقل کنید.

وی در ادامه به تشریح اقدامات بنادر و کشتیرانی غرب استان در مقابله با وزش بادهای موسمی هند پرداخت و گفت: تاکنون جلسات متعددی با محوریت مدیریت بحران در مجتمع بندری بندرلنگ و بنادر کمکی و ممنوعیت تردد برگزار شده است. در مورد قایق های ماهیگیری، تفریحی و شخصی صادر شده است.

عسگری نسب با ارسال دستورالعمل مقابله با طوفان و سیل احتمالی به بنادر و مراکز حساس تابعه، از توقف کلیه عملیات بندری تخلیه و بارگیری در روز چهارشنبه، رصد و پایش شناورها در لنگر و تاکید بر آمادگی تجهیزات امداد و نجات و شناورهای SAR با وی هدف از امدادرسانی احتمالی به شناورها را از دیگر اقدامات این اداره کل برای پیشگیری از حوادث عنوان کرد.

عسگری نسب با بیان اینکه فعالیت تمامی باشگاه ها و ورزش های آبی و ساحلی نیز در این ایام متوقف است، خاطرنشان کرد: تمامی اطلاعات فعالیت بنادر را می توان از برج مراقبت بندر دریافت کرد و در صورت بروز حوادث دریایی و یا درخواست کمک سیستم 24 ساعته 1550 تماس یا از طریق کانال بحران دریایی 16vhf ارتباط رادیویی در دسترس است.

بیشتر بخوانید:

ممنوعیت و محدودیت فعالیت در بنادر مسافری و تجاری شرق استان تا بهبود شرایط جوی

  عزاداری شب هشتم محرم الحرام در حرم مطهر رضوی

باید بگویم؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان هرمزگان، بارش شدید باران از سامانه موسمی و احتمال وقوع سیلاب در هرمزگان، سطح هشدار هوای این استان را از نارنجی تغییر داد که روز شنبه (10 مرداد 1401) صادر شد. قرمز.

این هشدار برای ساعات بعدازظهر دوشنبه تا پایان روز جمعه صادر شده است که طی آن در ارتفاعات و سراسر هرمزگان بارش شدید باران همراه با رعد و برق و تگرگ، وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید