خرید 81 هزار تن گندم از کشاورزان مازندرانی/ منگنه های محرم تضمین شد

به گزارش خبرگزاری مازندران موج، حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این نشست امنیت غذایی این سازمان تصریح کرد: با توجه به فصل تابستان و حضور مسافران در استان، تمام تلاش ما بر این است تا آرامش بازار، تامین محصولات ضروری و امنیت غذایی کشور را تامین کنیم.

وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی از زمان آزادسازی قیمت ارز عملکرد خوبی داشته و اگرچه در این زمینه نواقصی وجود داشت اما در مجموع اقدامات انجام شده قابل قبول است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: تاکنون حدود 81 هزار تن گندم 5.9 میلیون تن گندم در مازندران و کشور خریداری شد.

وی گفت: تاکید بر کنترل و حضور در بازار برای بررسی و نظارت بر امور برای رفع مشکلات موجود و جلب رضایت مردم است.

عنایتی گفت: 65 درصد نانوایی های استان مجهز به دستگاه کارت خوان هوشمند هستند و مابقی نیز در مرحله اجرا هستند.

وی خاطرنشان کرد: در مقطعی با افزایش قیمت تخم مرغ مواجه شدیم و تلاش ما بر این است که با واردات تخم مرغ به استان قیمت ها را متعادل کنیم.

این مسئول بیان کرد: در تامین گوشت مرغ مشکلی نداریم و تولید به اندازه کافی انجام شده است، البته تولیدکنندگان مرغ با مشکل مواجه هستند و گلایه هایی در این زمینه وجود دارد که قابل پیگیری و بررسی است.

وی با بیان اینکه وضعیت جوجه ریزی در 4 ماهه امسال قابل قبول است و نشان دهنده افزایش جوجه ریزی در واحدهای طیور استان است، گفت: باید در استان توزیع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 1200 تن مرغ، 1200 تن شکر، 200 تن گوشت قرمز و 2000 تن برنج برای ماه محرم به استان مازندران اختصاص یافته است و هیئات مذهبی می توانند وارد عمل شوند. برای استفاده از این سهمیه

  پیام تسلیت رئیس جمهور به سخنگوی دولت

وی ادامه داد: سهمیه محصولات ضروری که ماه محرم و صفر در استان مازندران محسوب می شود با قیمت مصوب عرضه می شود.

عنایتی تصریح کرد: تا زمانی که در زمینه تنظیم بازار مسئولیتی نداشته باشیم، فعالیت ها را به بهترین نحو انجام خواهیم داد و نظارت را در سطح بازار ادامه خواهیم داد.

وی افزود: کمبود کالا در بازار وجود ندارد و کالاهای اساسی به اندازه کافی وجود دارد و از این بابت هیچ نگرانی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید