حمله و آتش زدن دفاتر نمایندگان مستقل پارلمان عراق؛ آیا تحریک حزبی است؟

عراق خبر عجیب

شفنا- در روزها و هفته های اخیر شهرهای جنوبی عراق شاهد حملاتی به دفاتر نمایندگان مستقل پارلمان تحت پوشش تظاهرکنندگان خشمگین بوده که خواستار ایجاد فرصت های شغلی و بهبود خدمات برای مناطق خود هستند، اما بسیاری از این نمایندگان بر این باورند که بخشی از این اعتراضات نه خودجوش و پشت سر آنها گروه های سیاسی با نفوذ قرار دارند. گروه هایی که به دنبال شکست تجربه نمایندگان مستقل در مجلس هستند، به ویژه که این نمایندگان حاضر به حمایت از آنها در بحران کنونی نشدند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید، در هفته گذشته معترضان با شعار تحقق وعده های پیش از انتخابات و ایجاد فرصت های شغلی و بهبود وضعیت خدماتی دفاتر نمایندگان مستقل از جمله «هادی آل» سلامی، “حیدر شمحی” و “محمد انوز” در جنوب عراق را مورد حمله قرار دادند و تجهیزات موجود در آن را منهدم کردند. در همین حال، یک مقام امنیتی عراق تاکید کرد که برخی از این حملات به دفاتر نمایندگان مستقل به این دلیل است که شهروندان می دانند که آنها ندارند. عناصر و تیم های مسلح برای امنیت مانند سایر احزاب سنتی و با نفوذ.

در همین رابطه، حیدر شمقی، نماینده مستقل پارلمان عراق که دفترش هفته گذشته توسط معترضان ویران شد، گفت: اگر این حمله توسط مهاجمان غیرحزبی انجام شده است، آن را درک می کنم و از معترضان عذرخواهی می کنم. با تداوم اوضاع آشفته، اما می بینیم که حملات فقط به دفاتر نمایندگان مستقل خلق صورت می گیرد، بنابراین معتقدیم که هدف از این حملات تحت فشار قرار دادن نمایندگان مستقل خلق و کشاندن آنها به مواضع مورد نظر است. مهمانی های سنتی یا پذیرش ترتیبات جاری.

  رئیس قوه قضاییه آیین نامه خدمات ازدواج و طلاق را ابلاغ کرد/ دفاتر الکترونیک جایگزین خدمات سنتی شدند

به گفته شامی، اگر این حملات کار جوانان عادی و غیرحزبی باشد که خواهان فرصت های شغلی هستند، قابل قبول است، هرچند اقدامی غیرقانونی و خشونت آمیز است، اگرچه قدرت و اختیاری برای استخدام آنها نداریم، اما این کار را انجام خواهیم داد. به طور قانونی مهاجمان را دستگیر کنید. ما آنها را قضاوت خواهیم کرد، به ویژه که در این حملات می توان ردپای برخی گروه های سیاسی را دید که سعی در بی اثر کردن تجربه نمایندگان مستقل دارند.

از سوی دیگر یکی از مسئولان امنیتی استان نجف اشرف به العربی الجدید گفت: شنبه گذشته تعدادی از مردم مقابل دفاتر تعدادی از نمایندگان لاستیک خودروها را آتش زدند و جوانان معترض تلاش کردند تا وارد دفاتر شده و آنها را به آتش کشیدند، اما نیروهای امنیتی وارد عمل شدند و مانع این کار شدند.

این مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود، گفت: کمیسیونی برای بررسی این موضوع تشکیل شده و این بررسی به دور از فشارهای سیاسی انجام و نتایج آن به نهادهای ذیربط اعلام خواهد شد تا اقدامات قانونی انجام شود. گرفته شدن

وی گفت: نهادهای امنیتی برای کمک به دفاتر نمایندگان مستقل و اطمینان از عدم تکرار چنین حوادثی برنامه ای را تدوین کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید