حضور نمایندگان ویژه آمریکا در امور افغانستان در نشست تاشکند

62dfabdf095e1 1 خبر عجیب

شفقنا افغانستان- تام وست، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و رینا امیری، نماینده ویژه ایالات متحده در امور زنان، دختران و حقوق بشر افغانستان در نشست بین المللی در تاشکند شرکت کردند.

به گزارش شفقنا از افغانستان، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که نمایندگان این کشور همراه با نمایندگان جامعه جهانی بر حمایت بی دریغ واشنگتن از مردم افغانستان تاکید خواهند کرد و از طالبان خواهند خواست که به تعهدات خود در قبال مردم افغانستان و جامعه بین المللی . .

علاوه بر این، برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و ​​اطلاعات مالی، همراه با نماینده ویژه این کشور، برای رسیدگی به چالش های اقتصادی پیش روی مردم افغانستان با طالبان گفتگو خواهد کرد.

نشست دو روزه تاشکند امروز با حضور هیئت طالبان و نمایندگان 20 کشور و سازمان بین المللی با محوریت افغانستان در این شهر آغاز شد.

در این نشست، اقدامات و پیشنهادات هماهنگ جامعه جهانی به منظور کمک به ایجاد ثبات، امنیت، بازسازی پس از جنگ در افغانستان و همگرایی آن در روند همکاری های منطقه ای مطابق با منافع مردم چند ملیتی افغانستان سازماندهی می شود. و کل جهان مورد بحث قرار خواهد گرفت..

این جلسه که قرار بود دیروز دوشنبه برگزار شود به تعویق افتاد و امروز با یک روز تاخیر آغاز شد.

  رسانه ها در کشور باید راوی اصلی و مبنای اعتماد حداکثری دولت و ملت باشند

دیدگاهتان را بنویسید