حجت الاسلام شهریاری: لازم نیست هر اختلاف سلیقه ای تبدیل به اختلاف مذهبی شود

شفقنا-حجت الاسلام والمسلمین شهریاری گفت: ما مسلمانان نباید اجازه دهیم اختلاف سلیقه بین ما دستاویزی برای ایجاد اختلاف برای دشمن شود.

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع در وبینار بین المللی موضوع غدیر از منظر مذاهب اسلامی عصر امروز به دبیری مجمع جهانی تقریب برگزار شد. مذاهب اسلامی و با حضور علمای شیعه و سنی با اشاره به آیات قرآنی که دعوت به وحدت می کند، تصریح کرد: اصل مشکل غدیر را هم شیعه و هم سنی ثابت کرده اند، این یک حادثه مورد اجماع و اتفاق نظر است. اصل وقوع حادثه را نمی توان انکار کرد.

وی افزود: ما مسلمانان علاوه بر نقاط مشترک، باید در مورد مسائل اختلاف نیز با یکدیگر گفتگو کنیم تا دستاویزی برای دشمنان اسلام نشود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: اخلاق اختلاف بسیار مهم است، می تواند اختلاف سلیقه باشد نه لزوماً اعتقادی، تاریخی، دینی و …. بین ما انسانها بنابراین باید بتوانیم اختلافات خود را به درستی و با یک مبارزه خوب ترتیب دهیم تا دشمن نتواند بین ما اختلاف ایجاد کند. لازم نیست هر اختلاف سلیقه ای به اختلاف مذهبی تبدیل شود و نباید اجازه داد که بر سر مسائل سلیقه ای دعوا و درگیری ایجاد شود.

دبیرکل مجمع جهانی مذاهب اسلامی با اشاره به روایت «من کنتو مولاهو فحاضه علی موله…» گفت: ما شیعیان دستور می دهیم این سنت به ولایت منتقل شود و معتقدیم که ولایت آنها از جانب خداوند است. و به پیامبر (ص) گزارش داد. اما اهل سنت اینجا ولایت را به معنای دوستی می گیرند.

  هفت تروریست داعش در حمله هوایی ارتش عراق به هلاکت رسیدند

وی در پایان تاکید کرد: ما با هم برادر هستیم و با هم زندگی می کنیم و تعابیر مختلفی از غدیر داریم که مشکلی نیست و باید تلاش کنیم به وحدت برسیم نه اختلاف بین خود.

دیدگاهتان را بنویسید