تولید پوشاک داخلی ما نسبت به برندهای خارجی برتری دارد

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، تیمور پورحیدری با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی ناحیه گیلان وی در بازدید از چندین واحد صنعتی از جمله واحدهای تولیدی پوشاک در انزلی، روند کمی و کیفی محصولات را به دقت مورد بررسی و تحلیل قرار داد و در حاشیه این بازدیدها اظهار داشت: توانایی و استعداد تولیدکنندگان و متخصصان داخلی در حوزه پوشاک منحصر به فرد و جسور است می توان گفت ما نسبت به بسیاری از برندهای خارجی برتری داریم.

مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان به ظرفیت داخلی برای تولید انواع پوشاک اشاره کرد و تاکید کرد: زمانی که یک شرکت توانایی صادرات پوشاک به خارج از کشور را برای چندین سال متوالی داشته باشد و 62 شعبه در داخل ایجاد کند; توجه به لباس خارجی ناعادلانه است و چشم بر نیاز جوانان به کار و اشتغال در کشورمان می بندد.

وی استفاده از تکنیک های نوین در تولید پوشاک مطابق با استانداردهای اروپایی را یکی از مزیت های رقابتی این صنعت عنوان کرد و گفت: در صورت وجود ایمان و اراده برای توسعه تولید داخلی و تلاش در این صنعت، بانک، بیمه و مالیات. نظام باید منطبق با بخش تولید باشد تا در کنار هم قرار گیرند تا معضل بیکاری و اتلاف سرمایه انسانی به فرصتی برای تحول اقتصادی تبدیل شود.

پورحیدری صنعت نساجی و پوشاک را یکی از صنایع اشتغال زا و ریشه دار عنوان کرد و تصریح کرد: گیلان ظرفیت مطلوبی برای توسعه صنایع نوین صادراتی نساجی و پوشاک دارد اما از این صنعت بزرگ حمایت می کند. طاقت فرسا و وقت گیر است.

  مقاله شهید بهشتی و حاکم یک قاعده اثر مسیح مهاجری

مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه در فضای رقابتی باید به کمک تولید بشتابیم، تاکید کرد: نگذاریم گره تولید با دندان باز شود. بانک ها، بیمه ها و مالیات ها نباید جلوی تولید را بگیرد زیرا افزایش بیکاری شایسته جوانان این کشور قدرتمند و قدرت منطقه نیست.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید؛ حمایت و صدور مجوز برای فعالان تولیدی و راهنمایی آنان برای ایجاد اشتغال از وظایف قانونی این اداره کل است و تصریح کرد: حمایت ما از طریق تخصیص و ابلاغ منابع از سوی بانک ها و صدور معافیت برای معرفی برخی مواد اولیه و تجهیزات و تجهیزات است. هماهنگی برای ایجاد زیرساخت ها بخش تولید به صورت مستمر انجام می شود، اما واضح است که افزایش تعداد شاغلان و کاهش بیکاری مستقیماً به میزان حمایت سایر اهرم ها و نهادهای مرتبط با تولید بستگی دارد، بنابراین تغییرات در نظام اقتصادی با پویایی تولید رخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید