توصیه های ایمنی در برابر موج جدید باران را جدی بگیرید

به گزارش خبرگزاری موج فارس، «محمد جواد مرادیان» رئیس مرکز فوریت های پزشکی و مدیریت حوادث غیرمترقبه ضمن تسلیت به مردم فارس در پی وقوع سیل در منطقه رودبال استهبان که متأسفانه منجر به فوت یک نفر شد. تعدادی از هم استانی های وی گفت: با اعلام ورود سامانه بارشی به استان فارس که برخی از مناطق استان را پوشش می دهد، مردم باید هوشیارانه عمل کرده و توصیه های ایمنی را جدی بگیرند.

رئیس مرکز اورژانس فارس توجه جدی تر به توصیه های ایمنی به ویژه برای سالمندان و کودکان را ضروری دانست و تصریح کرد: به دلیل وجود گل و لای آب سیلاب از تراکم و استحکام بیشتری برخوردار است به طوری که حدود 15 سانتی متر است که سیلاب را ناراحت می کند. تعادل را حفظ می کند و مردم را غرق می کند.

مرادیان همچنین سیلاب حدود 30 سانتی متری را موجب خطر جابجایی و غرق شدن خودرو دانست و ادامه داد: خار و کاه و سایر موادی که در اثر سیل جابه جا می شوند قابل رویت نبوده و خطر برخورد به عابران و رهگذران وجود دارد. باعث آسیب می شود

وی از عموم مردم خواست در شرایط کنونی از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و بیان کرد: در صورت مواجهه با مصدوم در چنین شرایطی، در صورتی که وضعیت فرد وخیم نباشد، تنها افرادی که دوره های کمک های اولیه را گذرانده اند توصیه می شود. به قربانی کمک کنید و در چنین مواردی اولین و مهمترین اقدام تماس فوری با 115 است.

  کشاورزان خراسان رضوی از ابتدای سال تاکنون 520 هزار تن دام دریافت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید