تمرکز کمیته مجمع مشترک بر تضمین امنیت غذایی و خوداتکایی در تولید محلی محصولات و کالاهای اساسی کشاورزی

مشترک4 مرداد خبر عجیب

شفقنا- اعضای کمیته مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیست و چهارمین جلسه خود، سایر سیاست های کلی پیشنهادی برنامه هفتم توسعه را در خصوص تامین امنیت غذایی و خوداتکایی در تولید بومی اقلام و کالاهای اساسی کشاورزی و بهره وری آب در کشور مورد بحث و بررسی قرار دادند. و تأیید شد.

به گزارش شفقنا از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه کمیته مشترک که به ریاست دکتر محمد باکر ذوالقدر و با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و نمایندگان مجلس، قوه قضائیه، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی برگزار شد. ، رئیس ستاد مشترک، مرکز نظارت و ارزیابی راهبردی جلسه تشکیل شد، اعضای کمیسیون مشترک برخی از پیشنهادات خود را در مورد سیاست های کلی برنامه هفتم بررسی کردند.

در این جلسه اعضای کمیسیون پس از ارائه دیدگاه های خود در خصوص تامین امنیت غذایی و خودکفایی محصولات کشاورزی در کشور مقرر کردند که «تامین امنیت غذایی و خودکفایی در تولید داخلی محصولات و کالاهای اساسی کشاورزی در کنار با حفظ و ارتقای ذخایر ژنتیکی و منابع آبی و دستیابی به الگوی مصرف بهینه و «ارتقای سطح بهداشت و ایمنی و ارتقای کیفیت غذا» و «استفاده از فناوری‌های نوین و توسعه و ترویج کشاورزی دانش‌بنیان» و «تکمیل زنجیره ارزش محصولات کشاورزی» و الگوی کشت مطابق با سیاست های مشترک کاربری اراضی تعدیل شود. در برنامه هفتم توسعه کشور گنجانده شود.

علاوه بر این، اعضای کمیسیون مشترک تصمیم گرفتند که «نظام یکپارچه مدیریت و اداره منابع آب کشور بر اساس حوزه های آبخیز ایجاد شود». و «بهره وری آب در کشور باید به طور متوسط ​​سالانه پنج درصد افزایش یابد».

  قبرس سیستم گنبد آهنین را از اسرائیل خریداری می کند

مصوبه دیگر کمیته مربوط به «کنترل و مدیریت آب های سطحی و افزایش منابع آب زیرزمینی از طریق آبخیزداری و آبخوان داری در حداقل 10 میلیون هکتار از اراضی در سال های آینده» بود.

علاوه بر این، اعضا بر «شیرین‌زدایی آب‌های شور»، «احیا و بازیافت آب‌ها و پساب‌های صنعتی» تاکید کردند و در نهایت خواستار «تقویت دیپلماسی آب با کشورهای همسایه برای تأمین و حفظ حقوق آب کشور» شدند.

در این جلسه آقایان علی لاریجانی، داود دانش جعفری، پرویز داودی، سید مرتضی نبوی، حسین مظفر، مجید انصاری، سید مصطفی میرسلیم، سید جلیلی و غلامرضا آقازاده از اعضای مجمع و نمایندگان نهادهای مرتبط به بیان دیدگاه های خود در خصوص این موضوع پرداختند. ارتقای بهره وری امنیت، غذا و آب در برنامه هفتم توسعه و بررسی و بررسی سایر سیاست های کلی برنامه هفتم به جلسه بعدی کمیته مشترک موکول شد.

1 6066 خبر عجیب

3 6068 خبر عجیب

2 6067 خبر عجیب

4 6069 خبر عجیب

04 6070 خبر عجیب

5 6071 خبر عجیب

7 6072 خبر عجیب

%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86%20%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A94%20%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF خبر عجیب

دیدگاهتان را بنویسید