تلاش رئیس جمهور آمریکا برای تقویت تولید تراشه

به گزارش شفقنا از مهر، به نقل از رویترز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با مدیران ارشد شرکت های لاکهید مارتین، مدترونیک PLC و کامینز و همچنین رهبران کارگری تماس تصویری برقرار کرد. این اقدام علیه تلاش های دولت برای تصویب لایحه ای برای ارتقای صنعت نیمه هادی آمریکا است.

بایدن در آن جلسه گفت: کنگره باید این لایحه را در اسرع وقت تصویب کند. یک ضرورت اقتصادی است. لایحه مورد بحث تلاش های تولید نیمه هادی ها را افزایش می دهد.

چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات در سنای آمریکا اعلام کرد که به دلیل شرایط نامساعد جوی، رای گیری این لایحه را تا ساعت 11 صبح روز سه شنبه به تعویق انداخت.

این لایحه شامل یارانه 52 میلیارد دلاری برای تولید نیمه هادی در ایالات متحده و همچنین 25 درصد اعتبار مالیاتی طی چهار سال برای تشویق شرکت ها به ساخت کارخانه های تراشه در ایالات متحده است. ارزش اعتبار مالیاتی حدود 24 میلیارد دلار برآورد شده است.

هفته گذشته، سنا از نسخه اصلاح شده این لایحه حمایت کرد. هدف این لایحه بهبود وضعیت کمبود تراشه است که اکنون تولید را در صنایع مختلف از خودروسازی و لوازم الکترونیکی مصرفی گرفته تا تجهیزات پزشکی و تسلیحات فناوری مختل کرده است.

  قاچاق 28 هزار مسافر خارجی از پایانه مرزی

دیدگاهتان را بنویسید