ترکیه بار دیگر شمال شرق سوریه را گلوله باران کرد

به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، منابع محلی در سوریه اعلام کردند: نیروهای ترکیه و گروه های مسلح تحت حمایت این کشور چندین خمپاره شلیک کردند که به خانه های مسکونی در محله الحماقیه در شهر القامشلی اصابت کرد.

این گلوله باران خسارات مادی به بار آورد و ده ها خانواده را آواره کرد.

نیروهای ارتش ترکیه روز گذشته با یگان های توپخانه به شهرها و روستاهای منطقه ابوراسین در شمال غربی ریفت الحسکه حمله کردند و به منازل و اموال شهروندان خسارت مالی وارد کردند.

حملات توپخانه ای ارتش ترکیه و گروه های تروریستی مورد حمایت آنکارا از زمانی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اوایل ژوئن گذشته اعلام کرد که کشورش به زودی عملیات ایجاد منطقه امن در عمق 30 کیلومتری سوریه را آغاز خواهد کرد، تشدید شده است.

وی در مقابل سوریه تاکید کرد که «تهدیدات ترکیه به عملیات موسوم به منطقه امن در شمال سوریه مغایر با نتایج و نتایج نشست آستانه است».

مقامات بلندپایه روسیه و آمریکا پیش از این بارها در بیانیه‌های رسمی مخالفت خود را با عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه ابراز کرده و از آنکارا خواسته بودند که راه حلی مسالمت‌آمیز برای اوضاع سوریه پیدا کند.

مقامات ترکیه در روزهای اخیر بارها از احتمال آغاز دور جدیدی از حملات علیه شمال سوریه صحبت کرده و آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده اند و این اظهارات نگرانی ها را نسبت به شعله ور شدن مجدد درگیری ها در شمال سوریه بین طرف های مختلف افزایش داده است. موجود در آن و پیدایش تو مشکلاتی را برای مردم این مناطق ایجاد کرده است.

  عبادت استاد وارسته در حرم حضرت معصومه (س) + تصاویر

از سوی دیگر ترکیه حملات خود به شمال سوریه را در حالی انجام می دهد که شورای امنیت سازمان ملل متحد شامگاه سه شنبه در نشست اضطراری خود حملات ترکیه به شمال عراق را محکوم کرد.

حملات هوایی اخیر ترکیه به اقلیم کردستان عراق 8 کشته و بیش از 20 زخمی برجای گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید