تداوم تلاش برای رسیدگی به تخلفات ازدحام معادن در قالب گشت های مشترک

تداوم تلاش برای رسیدگی به تخلفات ازدحام معادن در قالب گشت های مشترک

فرهاد مهریاری از توزیع دو درصد درآمد معادن از طریق شورای معدن استان به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای بر اساس احیا و نگهداری راه های منتهی به معادن در قانون بودجه سال جاری کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: محموله های حمل شده از معادن و انبارهای مصالح ساختمانی یکی از مواردی است که بارهای اضافه بار وارد می شود که موجب تخریب و آسیب به جاده ها می شود. و ساختمان های فنی.تردد کامیون ها بیش از حد بارگیری شده است.

فرهاد مهریاری با تاکید بر اینکه سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جلوگیری از وقوع تخلفات و آسیب رساندن به جاده ها است، گفت: حرکت برای رسیدگی به تخلفات تراکم معادن پیش رفته است. نزدیک به دو سال است.» تشکیل شد و در قالب گشت های مشترک جاده ای پلیس راه و صلح استان ها با رانندگان متخلف برخورد می کند. همچنین برای جلوگیری و جبران بخشی از هزینه‌های تخریب جاده‌ها ناشی از بار اضافی معادن، در قانون بودجه مقرر شده است که معادن دو درصد از درآمد خود را برای بازسازی راه‌های آسیب‌دیده در اختیار ادارات راهداری اصلی قرار دهند. . این موضوع در قانون ماده واحده بودجه سال 1401 تصویب و به ادارات اصلی راهداری و حمل و نقل جاده ای ابلاغ شد.

مدیرعامل اداره ایمنی ترافیک راهداری و سازمان حمل و نقل جاده ای کشور همچنین از اجرای طرح کنترل ازدحام ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و بیان کرد: این طرح فقط برای ناوگان باری معدن نبوده و تخلفات تراکم در سراسر شبکه شامل راه های موجود می شود.

  مسکو: ما اطلاعاتی در مورد کمپین ایالات متحده و متحدانش برای لغو المپیک پکن داریم

وی افزود: در این طرح که با حضور ماموران پلیس راه و عوامل راهداری و حمل و نقل اجرایی شد، کنترل تخلفات ازدحام در جلوی پست های پلیس راه و همچنین مسیرهای منتهی به معادن و مراکز انبار مصالح ساختمانی به شرح زیر است. این طرح در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد.

مهریاری با بیان اینکه طرح مذکور از 20 تا 28 تیرماه اجرا شد، گفت: پس از بررسی بازخوردهای این طرح و بهبود آن، بارها در طول سال اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید