تخریب شهرک غیرمجاز در البرز

به گزارش خبرگزاری موج البرز، حسین فضلی هرکندی با اشاره به اجرای حکم قضایی که صبح امروز سه شنبه 13 مردادماه در چهاربه و 24 ویلای مجلل در تسویه حساب غیر مجاز وی تخریب شد، گفت: اجرای حکم امروز پیامی روشن و قاطع برای مقابله با انواع خشونت است. کاربر را تغییر دهید این غیرقانونی است و دستگاه قضایی در هر مرحله از اقدامات غیرقانونی با آن برخورد خواهد کرد

او انجام می دهد

مدیر عامل دادگستری استان البرز وی افزود: احکامی که امروز اجرا شد مربوط به تغییر کاربری غیرمجاز است که فردی از «توافق اصولی» و مجوزهای صادره برای ساخت «مجتمع نشیمن، غذاخوری و تفریحی» به جای ساخت مجتمع مذکور سوء استفاده کرده است. از مقررات و پهنه بندی و پهنه بندی بخشی از باغ سرسبز منجر به ساخت غیر قانونی شهرکی با حدود 24 ویلا لوکس می شود.

وی با اشاره به صدور رای قطعی در این پرونده در محاکم استان البرز، به روند ایجاد این شهرک غیرقانونی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با “توافق اصولی” با مالک نقشه ساختمان مجتمع مسکونی، هتلی و تفریحی در زمینی سرسبز با باغی در شهر خوش آب و هوای چهارباخ، که در آن زمان بخشی از شهر ساوژبلاگ بود، واقع شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز با تکان دادن سر به تایید می گوید کشاورزی شهرستان ساوجبلگ با تغییر کاربری 7980 متر مربع از مساحت 32000 متر مربع باغ مذکور افزود: این توافق پس از طی مراحل قانونی منوط به عدم قطع درختان و صرفاً جهت اجرای طرح “عمدتا توافقنامه” برای مدت 2 سال بدون دریافت هزینه های مربوطه سپری شده است.

  غرق شدن قایق با مهاجران در آب های تونس / چهار کشته

رئیس قاضی استان البرز ادامه داد: پس از تفاهم نامه جهاد کشاورزی و در اجرای آن، فرمانداری ساوجبلگ، از آنجایی که باغ خارج از محدوده شهر و بافت روستا بود، مجوز ساخت «محل اقامت، غذا و تفریح ​​را صادر کرد. مجتمع» برای ساخت «هتل»، «رزیدنس سوئیت»، «رستوران»، «سالن ورزشی»، «سالن جلسات» و فضای اداری محدود و خدمات مدیریتی برای مجموعه مذکور.

وی با بیان اینکه متأسفانه پس از انقضای مدت 2 ساله و بر خلاف قرارداد اصلی، مالک به صورت غیرقانونی کل مساحت 32 هزار متری باغ را تقسیم، فنس کشی و دیوارکشی کرده و 24 ویلا با استخر و آلاچیق احداث کرده است. محوطه سازی و خیابان سازی. وی بیان کرد: در واقع به جای ساخت مکان عمومی اعم از هتل، آپارتمان، رستوران، سالن های ورزشی و فرهنگی برای همه مردم، استفاده از این مکان بسیار زیبا و جذاب در چارچوب موافقت اصولی و مجوزهای صادره، با سوء استفاده مجوزهای اعطا شده ایجاد شهرک خصوصی و ساخت ویلا به صورت غیرقانونی انجام شد.

فضلی هرکندی خاطرنشان کرد: با توجه به این اقدام غیرقانونی و اعلام فرجام خواهی جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ، رای قطعی و لازم الاجرا در خصوص تخریب سازه های جدید صادر و مبلغ یک هزار و 566 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد. شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان را صادر کرد. اتفاقاً درخواست اعاده دادرسی محکوم علیه در دو نوبت از سوی دیوان عالی کشور رد شد و لذا حکم لازم الاجرا بود.

وی در پایان تصریح کرد: تصمیم نهایی در مورد این تغییر ساماندهی حل نشده به هشت ماه قبل برمی گردد که از امروز اجرایی شد. البته بارها به محکومین و مالکان اخطار داده شده است که وسایل و تجهیزات قابل سرویس را ترک کنند.

  در سال آینده، انتخابات برای نشست نمایندگان طلاب و طلاب حوزه علمیه در کوم برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید