تخریب شهرک غیرمجاز با 24 ویلا لوکس در چهارباغ کرج

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز رسانه های قضایی، حسین فضلی هرکندی با اشاره به اجرای حکم قضایی که صبح امروز در چهارباغ و 24 ویلای لوکس در شهرک غیرمجاز اجرا شد، گفت: اجرای حکم امروز یک حکم است. پیام قاطع و روشن برای برخورد با هر گونه تغییر منظور غیرقانونی است و دستگاه قضایی در هر مرحله از اقدامات غیرقانونی با آن برخورد خواهد کرد.

رئیس قاضی استان البرز افزود: احکامی که امروز اجرا شد مربوط به تغییر کاربری غیرمجاز بود که فردی با سوء استفاده از «قرارداد استاد» مجوز ساخت «مجتمع مسکونی، پذیرایی و تفریحی» را به جای ساخت مجتمع در سوال .برخلاف مقررات در زمان تخصیص و تفکیک قسمتی از باغ به صورت غیرقانونی اقدام به ساخت شهرک با حدود 24 ویلا لوکس می کند.

وی با اشاره به صدور رای قطعی در این پرونده در محاکم استان البرز، به روند ایجاد این شهرک غیرقانونی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با “توافق اصولی” با مالک نقشه ساختمان مجتمع مسکونی، هتلی و تفریحی در زمینی سرسبز با باغی در شهر خوش آب و هوای چهارباخ، که در آن زمان بخشی از شهر ساوژبلاگ بود، واقع شده است.

رئیس قاضی استان البرز با اشاره به موافقت جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ با تغییر کاربری 7 هزار و 980 متر مربع از مساحت 32 هزار متر مربع باغ مذکور، افزود: این موافقتنامه پس از تصویب. طی تشریفات قانونی مشمول قطع درختان نمی شود و صرفاً تا سقف هدف اجرای پروژه «قرارداد اصولی» به مدت 2 سال بدون دریافت هزینه های مربوطه می باشد.

  مرگ ملکه انگلیس ساخت سریال تاج را متوقف کرد

رئیس قاضی استان البرز ادامه داد: پس از تفاهم نامه جهاد کشاورزی و در اجرای آن، فرمانداری ساوجبلگ، از آنجایی که باغ خارج از محدوده شهر و بافت روستا بود، مجوز ساخت «محل اقامت، غذا و تفریح ​​را صادر کرد. مجتمع» برای ساخت «هتل»، «رزیدنس سوئیت»، «رستوران»، «سالن ورزشی»، «سالن جلسات» و فضای اداری محدود و خدمات مدیریتی برای مجموعه مذکور.

وی با بیان اینکه متأسفانه پس از انقضای مدت 2 ساله و بر خلاف قرارداد اصلی، مالک به صورت غیرقانونی کل مساحت 32 هزار متری باغ را تقسیم، فنس کشی و دیوارکشی کرده و 24 ویلا با استخر و آلاچیق احداث کرده است. محوطه سازی و خیابان سازی. وی بیان کرد: در واقع به جای ساخت مکان عمومی اعم از هتل، آپارتمان، رستوران، سالن های ورزشی و فرهنگی برای همه مردم، استفاده از این مکان بسیار زیبا و جذاب در چارچوب موافقت اصولی و مجوزهای صادره، با سوء استفاده مجوزهای اعطا شده ایجاد شهرک خصوصی و ساخت ویلا به صورت غیرقانونی انجام شد.

فضلی هرکندی خاطرنشان کرد: با توجه به این اقدام غیرقانونی و اعلام فرجام خواهی جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ، رای قطعی و لازم الاجرا در خصوص تخریب سازه های جدید صادر و مبلغ یک هزار و 566 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد. شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان را صادر کرد. اتفاقاً درخواست اعاده دادرسی محکوم علیه در دو نوبت از سوی دیوان عالی کشور رد شد و لذا حکم لازم الاجرا بود.

وی در پایان تصریح کرد: تصمیم نهایی در مورد این تغییر ساماندهی حل نشده به هشت ماه قبل برمی گردد که از امروز اجرایی شد. البته بارها به محکومین و مالکان اخطار داده شده است که وسایل و تجهیزات قابل سرویس را ترک کنند.

  علی نادری مدیرعامل ایرنا شد

دیدگاهتان را بنویسید