تاکید محسنی آذهی بر جلوگیری از موازی کاری دستگاه های مربوطه برای جلوگیری از سرقت

169440676 1 خبر عجیب

شفقنا- رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم، با تشکیل کارگروه پیشگیری از سرقت زیرمجموعه دبیرخانه شورای مذکور موافقت کرد تا اقدامات لازم را برای هماهنگی، هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری دستگاه های ذیربط برای پیشگیری از سرقت انجام دهد.

به گزارش شفقنا از مرکز رسانه قضایی، جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری صبح امروز سه شنبه ۱۳ مردادماه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی آژه ای تشکیل شد و در دستور کار سه دستور کار قرار گرفت: «بررسی مصوبات قبلی مجلس شورای اسلامی. شورای پیشگیری از وقوع جرم، «بررسی ماهیت جرائم و صدمات»، «اجتماعی» و «بررسی و تصویب تقسیم کار کشوری در چارچوب وظایف و مأموریت‌های قوای سه‌گانه در امر پیشگیری از سرقت» ابقا شد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به آثار روانی جرم سرقت در جامعه و آحاد جامعه، گفت: باید اقدامات همه جانبه ای برای تامین آرامش جامعه و مردم از نظر روحی و روانی انجام شود. امنیت برای برخورد با جرم سرقت و مجازات قانونی سارقان تجمیع شود و دغدغه ای برای مردم این حوزه وجود نداشته باشد.

در این جلسه اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه آماری از میزان و نوع آسیب های اجتماعی در استان های مختلف کشور ارائه کرد.

همچنین سایر اعضای شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم نیز با توجه به موضوعات مطرح شده و دستور کار جلسه پیشنهادات و نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

در جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم به ریاست حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اجیعی، کارگروه پیشگیری از سرقت زیر نظر دبیرخانه شورای مذکور برای تدوین سازوکار هماهنگی، هم افزایی و پیشگیری از موازی کاری مصوب شد. فعالیت دستگاه های ذیربط برای جلوگیری از سرقت

  ادامه کشتارهای زنجیره ای مسلمانان نیومکزیکو با قربانی چهارم

همچنین در جلسه مذکور کارگروه پیشگیری از سرقت دبیرخانه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم موظف به پیگیری اجرای مصوبات این شورای عالی در حوزه نهادهای مسئول و ذیربط و نظارت بر اجرای آن شد. این مصوبات توسط این نهادها.

رئیس قوه قضائیه در پایان این جلسه بر اهمیت و ضرورت پیش‌بینی، شناسایی و ارزیابی خطر وقوع جرم و اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم برای رفع یا کاهش آن، کوتاه‌کردن فاصله زمانی برگزاری جلسات شورای عالی انقلاب تاکید کرد. شورای پیشگیری از وقوع جرم و جنایت بر تشکیل منظم و مستمر جلسات این هیئت طبق قانون تاکید کرد.

در این جلسه معاون اول رئیس جمهور، معاون اول قوه قضائیه، معاون اول شورای اسلامی، دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات، وزیر کشور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رهبری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان کنترل کشور، رئیس دیوان محاسبات، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، معاون حقوقی رئیس جمهور، نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس، رئیس سازمان اجتماعی و جمعی دیگر از معاونین شورای عالی مبارزه با جرم و جنایت حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید