بورسیه تحصیلی دانشگاه ایتالیا

به گزارش خبرگزاری موج، ایتالیا به عنوان کشوری ایده آل برای دانشجویان بین المللی، بهترین شرایط را برای تحصیل و کسب تجربه عالی فراهم می کند. دلایل مختلفی وجود دارد که بسیاری از مردم ایتالیا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. اما یکی از دلایل اصلی آن بورسیه های دانشگاه های ایتالیا است. اگرچه هزینه تحصیل در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است، اما بورسیه تحصیلی ایتالیا موانع تحصیل، زندگی و هزینه های پزشکی را از سر راه دانشجویان بین المللی برداشته است. در زیر به بررسی بورسیه های تحصیلی دانشگاه های ایتالیا در مقاطع مختلف می پردازیم.

بورسیه تحصیلی برای دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی خارج از کشور به خصوص ایتالیا برای دانشجویان ایرانی بسیار جذاب شده است. این جذابیت نه تنها به دلیل هزینه کم تحصیل، بلکه به دلیل فرصت های گسترده برای فارغ التحصیلان دانشگاه های ایتالیا برای ورود به بازار کار ایتالیا و تحصیل در مقاطع بالاتر ایجاد شده است. دانشجویانی که از دانشگاه های ایتالیا مدرک دریافت می کنند، شانس زیادی برای یافتن کار در بهترین صنایع و شرکت های جهان دارند. در زیر به ارائه بورسیه های تحصیلی دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی می پردازیم:

بورسیه دانشگاه Bocconi

دانشگاه Bocconi بورسیه تحصیلی و کمک های مالی (مبتنی بر شایستگی) را به دانشجویان سال اول و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

بورسیه UCSC

بورسیه بین المللی UCSC هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و 37٪ از هزینه های ثبت نام را پوشش می دهد. این بورسیه به صورت خودکار قابل تمدید است.

  نجات جان 8 کوهنورد در ارتفاعات کوه ارنان

بورسیه دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و فوق لیسانس بورسیه ارائه می کند. دریافت کنندگان بورسیه از پرداخت شهریه معاف بوده و کمک مالی دریافت می کنند. دانشجویانی که قصد مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در این کشور را دارند می توانند برای بورسیه های مختلف اقدام کنند.

بورسیه دانشگاه پاویا

بورسیه های دانشگاه پاویا تمامی رشته های تحصیلی این دانشگاه را پوشش می دهد و تمامی هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی برای دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

تحصیل در ایتالیا یک تجربه فوق العاده برای هر دانشجوی بین المللی است. ایتالیا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان به دلیل کیفیت تحصیلی است. یکی دیگر از مواردی که ایتالیا با آن مورد توجه دانشجویان قرار گرفت، بورسیه های تحصیلی این کشور است. بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است. در زیر نگاهی به برخی از این بورسیه ها می اندازیم:

بورسیه های دولتی ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

دولت ایتالیا همواره تلاش کرده است تا یک سیستم آموزشی مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی فراهم کند. بورسیه های دولتی برخی از بهترین بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی است. وزارت امور خارجه ایتالیا با همکاری سایر همتایان بین المللی خود از دانشجویانی که با مشکلات مالی مواجه هستند حمایت مالی ویژه ای می کند. دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا را دارند می توانند برای بورسیه تحصیلی دولت آلمان اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ایتالیا

بورسیه دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوآ بورسیه های Regione Veneto را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این بورسیه برای دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و فوق دکترا و شامل هزینه ثبت نام و تخفیف آموزشی می باشد. بورسیه تحصیلی Regione Veneto برای دانشجویانی که برای اولین بار از خانواده های کم درآمد که واجد شرایط ویزای تحصیلی ایتالیا هستند در نظر گرفته شده است.

  وی در سال 1400 بیش از 4 میلیون تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 داشته است

بورسیه های دانشگاه پلی تکنیک تورین

برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی و معماری را دارند، دانشگاه پلی تکنیک تورین بهترین مقصد برای آنهاست. این دانشگاه بورسیه های مختلفی را برای رشته های مهندسی و معماری ارائه می دهد. این بورسیه برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس است و دانشجویان را از پرداخت شهریه معاف می کند. موسسه مهاجرتی میرداماد با بیش از ده سال سابقه در این زمینه شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد.

بورسیه های دانشگاه Scuola Normale Superiore

دانشگاه Scuola Normale Superiore یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در ایتالیا است که بورسیه های دولتی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. یکی از محبوب ترین بورسیه های این دانشگاه، بورسیه های دکتری با بودجه کامل می باشد. دانشجویانی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند می توانند برای بورسیه تحصیلی این کشور با بودجه کامل اقدام کنند.

نحوه دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشگاه های ایتالیا

بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های ایتالیا یکی از بهترین برنامه های بورسیه در جهان است. در ابتدا، دانشجویان بین المللی ممکن است نتوانند از بورسیه های دانشگاهی با بودجه کامل، به ویژه برای تحصیل پزشکی در ایتالیا بهره مند شوند، اما اکثر آنها می توانند از معافیت های هزینه و کمک های مالی بهره مند شوند و سپس برای تامین هزینه های شما کار کنند. برخی از بورسیه های دانشگاه ایتالیا به صورت خودکار در زمان درخواست پذیرش اعطا می شوند. در غیر این صورت، متقاضیان باید برای بورسیه تحصیلی جداگانه اقدام کنند.

  افتتاح و افتتاح پروژه های سازمان حفاظت محیط زیست

بهترین بورسیه های تحصیلی دانشگاه ایتالیا برای دانشجویان بین المللی

  • بورسیه دانشگاه بولونیا
  • مبلغ بورسیه: 13000 یورو کمک مالی و معافیت از هزینه تحصیل
  • برنامه های تحصیلی: لیسانس و فوق لیسانس
  • بورسیه دانشگاه پادوا
  • مبلغ بورسیه: معافیت از شهریه و کمک هزینه سالانه 9000 یورو
  • برنامه های تحصیلی: لیسانس و فوق لیسانس
  • بورسیه دانشگاه Bocconi
  • مبلغ بورسیه: پرداخت 50% شهریه یا معافیت از شهریه
  • برنامه های تحصیلی: لیسانس و فوق لیسانس

دیدگاهتان را بنویسید