بهره برداری از 7 سد معیشتی اردبیل تا پایان امسال

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید حامد عاملی استاندار اردبیل در جلسه بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل که با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در استان برگزار شد، گفت: بر اساس مصوبات سفر ریاست جمهوری، 6 پست فشار قوی در سطح شهر استان برقی شده و سامانه ناوبری 2 فرودگاه اردبیل نصب و راه اندازی شده است، با توجه به افزایش تعداد هواپیما در فرودگاه اردبیل مذاکراتی با یک شرکت هواپیمایی انجام شده و موضوع فوق طی هفته های آینده حل خواهد شد.

وی افزود: در صورت تزریق اعتبار این پروژه مهم مورد نیاز راه آهن اردبیل – میانه پس از نزدیک به 2 دهه به بهره برداری می رسد.

استاندار اردبیل وی می گوید: در صورت اتصال خط ریلی اردبیل به پارس آباد شاهد بهره برداری حداکثری از خط ریلی در استان اردبیل خواهیم بود و طبق توافقات وزرای ایران و جمهوری آذربایجان، ایران به این کشور همسایه متصل خواهد شد. از طریق خط راه آهن پارس آباد و در نهایت به کشورهای قفقاز و روسیه می رسد.

عاملی تصریح کرد: وضعیت موجود و واقعی شهرستان ها در تمامی ادارات مورد بررسی دقیق قرار گرفت و با حضور مسئولان شهرستانی، استانی و کارشناسان هر دستگاه، برنامه لازم برای پیشرفت و توسعه استان اردبیل تهیه و به دستگاه مربوطه ابلاغ شد. نهادها

وی ادامه داد: برنامه توسعه استان اردبیل در تمامی بخش های اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و معدنی، آب و سایر حوزه ها تدوین شده است و پیش بینی می شود بر اساس این برنامه ریزی در سال های آینده شاهد تحولات جدی و مهمی باشیم که منجر به حذف عقب ماندگی روستایی می شود.

  حجت الاسلام والمسلمین رفیعی: مبلغان باید سیره حضرت زهرا(س) را برای جوانان تبیین کنند.

استاندار اردبیل گفت: بر اساس مصوبات سفر ریاست جمهوری در حوزه آب، سد گیوی با 500 میلیارد ریال و ظرفیت 16 میلیون لیتر و سد دامن نیز با 504 میلیارد ریال آزادسازی شده است. .

عاملی همچنین گفت: 12 دبیرستان در استان اردبیل مشمول مصوبات سفر رئیس جمهور است که بخشی از آنها در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید