برخی شهرداران و شورایاران به دنبال معجزه برای حل معضل زباله هستند/ ضرورت تغییر اساسی در وضعیت پسماند گیلان به فوریت

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی امشب (سه شنبه) در جلسه کارگروه مدیریت زباله های گیلان با بیان اینکه گزارش محیط وضعیت زباله در شهرهای گیلان فاجعه زیست محیطی را نشان می دهد، وی گفت: معضل زباله یکی از معضلات بزرگ استان گیلان محسوب می شود و آمار زیست محیطی وضعیت زباله در شهرهای استان بسیار رقت انگیز است. .

وی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان مدیریت پسماند در شهرهای گیلان گفت: برخی از مسئولان مدیریت پسماند شهر خود را رها کرده اند و باید پاسخگوی مردم و استاندار باشند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه مردم از برگزاری جلسات مکرر و گزارش های پی در پی خسته شده اند گفت: به نظر می رسد برخی شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها به دنبال معجزه ای برای حل معضل زباله هستند.

عباسی با انتقاد از ناکارآمدی و ضعف اعضای شورای اسلامی شهر رشت گفت: رشت چند سالی است که درگیر بازی های سیاسی اعضای شورای اسلامی شهر است و معلوم نیست مردم تا کی وقت داشته باشند. تاوان ناکارآمدی و ضعف این افراد را بپردازد.

وی تصریح کرد: با توجه به پیگیری مستمر پسماندهای رشت توسط رئیس جمهور، وزیر کشور و کارکنان اینجانب و ضعف های موجود، شخصا این موضوع را رصد می کنم.

نماینده عالی دولت در گیلان به معاون عمرانی استاندار دستور داد تا طی دو روز آینده آخرین وضعیت پسماندها را به وی گزارش کند.

عباسی بر ضرورت تغییر جدی در وضعیت پسماند گیلان تاکید کرد و مسئولیت نظارت بر این موضوع در شهرستان ها را بر عهده فرمانداران دانست و گفت: اقدامات انجام شده به نام شهرداری نیست. مردم گیلان و دولت مردم.

  آخرین آمار تاج در کشور تا ظهر 10 بهمن 1392 / شناسایی 21996 بیمار جدید

دیدگاهتان را بنویسید