برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید تابع ستاد کرونا هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه اولین رویداد هم افزایی حکومت داری ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه معلمان می خواهند درباره رتبه بندی بحث کنند، کمیسیون تلفیق قوانین و مقررات، مجلس آیین نامه ای را پیشنهاد داد که دو روز پیش به دست ما رسید و دیروز در کمیسیون مربوطه بررسی شد. انشاالله در اولین جلسات دولت پیگیری می کنیم تا آیین نامه نهایی شود.

وی افزود: در هفته آینده مصوبات زیادی برای بررسی داریم اما این موضوع از سوی رئیس جمهور تاکید شده و در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت. برای اجرای هر برنامه ای ابتدا به قانون تبدیل می شود، سپس آیین نامه و آیین نامه عملی. سامانه مربوطه نیز آماده است و انشاالله بارگذاری خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: معلمان عزیز انتظار داشتند رتبه بندی سریعتر انجام شود اما باید مراحل قانونی طی شود. امروز اساسنامه به طور کلی نهایی نشده است، بلکه فقط نواقص آنها برطرف شده است. معلمان نگران نباشند، این اصل از تاریخ 1400/06/31 برقرار است.

نوری در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به شیوع مجدد کرونا برنامه خاصی برای مدارس دارید، گفت: بارها گفته ام که آخرین جایی که تعطیل می شود و اولین جایی که در اپیدمی ها و بیماری ها افتتاح می شود، مدرسه است. البته باید رعایت کنیم. در آخرین جلسه دولت با حضور مدارس و دانشگاه ها در سال آینده موافقت شد. اگر اتفاقی بیفتد، ستاد مرکزی کرونا آن را تحویل خواهد گرفت و ما تابع خواهیم بود.

  مسابقات شهداب یزد در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر والیبال ساحلی باشگاه های کشور

وی در خصوص استفاده از ظرفیت دانش بنیان گفت: نهادهایی را برای استفاده از دانش بنیان ساخته ایم. یکی از وظایف مرکز عدالت آموزشی ترویج گروه های جهادی، خودجوش و مردمی بر اساس شعار ارتقاء است که با جدیت دنبال می کنیم. تاکنون جلسات مختلفی با گروه های مختلف جامعه برگزار کرده ایم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای اینکه حکمرانی شایسته ای داشته باشیم باید رتبه بندی معلمان را اعمال کنیم و لزوما از مردم استفاده کنیم. ما از اول اسلام و اول انقلاب این راهبرد را داشتیم. این را رئیس جمهور که دیشب به نمایشگاه آمده بود ثابت کرد. ما در وزارتخانه ها همین روند توده ای و تحولی را دنبال می کنیم.

نوری با اشاره به بحث بودجه ریزی گفت: بخشی از بودجه تخصیص یافته مربوط به مناطق فقیرنشین و بخشی نیز برای تکمیل مدارس خیریه است. امسال با سفرهای دولتی توانستیم بیش از سه برابر اعتبارات آموزشی را برای تکمیل واحدهای آموزشی اختصاص دهیم.

وی در خصوص تخصیص بودجه های استانی نیز گفت: متأسفانه تخصیص این بودجه کمی دیر انجام شد و هم اکنون آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید