با تصویب کمیسیون آموزش مجلس؛ زمان تعهد پزشکان در مناطق محروم کاهش می یابد

به گزارش شفقنا به نقل از خانه ملت، رضا حاجی پور در تشریح جلسه امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: در جلسه امروز که با حضور معاونان وزیر بهداشت برگزار شد، طرح اصلاح یک قانون مطرح شد. برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی و تخصصی در دستور کار کمیته قرار گرفت که در ماده 2 این طرح توسط اعضای کمیته مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: بر اساس ماده یک این طرح زمان درگیری پزشکان در مناطق محروم از 3 برابر به 1.5 تا 2 برابر کاهش یافت.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: بنابراین میزان تعهد خدمت در رشته‌های مورد نیاز برای رشته‌های تخصصی پرطرفدار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در سال ۲ برابر و برای سایر تعهدات ۱.۵ برابر مدت زمان آموزش خواهد بود. کلیه متقاضیان باید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنند.

حاجی پور افزود: همچنین بر اساس ماده 2 این طرح، فعالیت خاصی برای مشمولان این قانون ممنوع خواهد بود که از جمله آنها می توان به فعالیت های پزشکی با هدف انتفاع، مدیریت عمل و انجام وظایف خارج از استان محل وظیفه اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: همچنین ارائه گواهینامه و ریزنمرات آموزشی، صدور گواهینامه و گواهی تحصیلی از سوی وزارت بهداشت تا زمان تحقق تعهدات ممنوع است.

  مجمع عمومی طرح حمایت از مالکیت صنعتی را تصویب کرد

دیدگاهتان را بنویسید