باید تمهیداتی برای تقویت آرامش مردم و مردم در حوزه سرقت اندیشیده شود

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز رسانه های قضایی، جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم صبح امروز سه شنبه 13 مردادماه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژعی رئیس قوه قضائیه و با سه دستور روزانه «بررسی مصوبات قبلی شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم»، «بررسی جرائم و آسیب های اجتماعی» و «بررسی و تصویب تقسیم کار ملی در چارچوب وظایف و مأموریت های قوای سه گانه در موضوع پیشگیری از سرقت».

رئیس قوه قضائیه با اشاره به آثار روانی جرم سرقت در جامعه و آحاد جامعه گفت: باید اقدامات همه جانبه ای برای تامین آرامش روحی و روانی جامعه و مردم از نظر امنیت انجام شود. در خصوص رسیدگی به جرم سرقت و مجازات قانونی سارقان تجمیع کنید و هیچ مراقبتی از مردم در این منطقه نخواهد بود.

جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه نیز در این نشست آماری از میزان و نوع آسیب های اجتماعی در استان های مختلف کشور ارائه کرد.

همچنین سایر اعضای شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم نیز با توجه به موضوعات مطرح شده و دستور کار جلسه پیشنهادات و نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

در جلسه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محسنی ادجی، کارگروه پیشگیری از سرقت زیرمجموعه دبیرخانه شورای مذکور مصوب شد تا اقدامات لازم را جهت هماهنگی، هم افزایی و جلوگیری از موازی کاری انجام دهد. دستگاه های مربوطه برای جلوگیری از سرقت

همچنین در جلسه مذکور کارگروه پیشگیری از سرقت دبیرخانه شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم موظف به پیگیری اجرای مصوبات این شورای عالی توسط نهادهای مسئول و ذیربط و نظارت بر اجرای این مصوبات شد. این نهادها

  ذوالقدر: معنویت و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی از ویژگی های بارز استاد فاطمی نیا بود.

رئیس قوه قضائیه در پایان این جلسه بر اهمیت و ضرورت پیش‌بینی، شناسایی و ارزیابی خطر وقوع جرم و اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم برای رفع یا کاهش آن، کوتاه‌کردن فاصله زمانی برگزاری جلسات شورای عالی انقلاب تاکید کرد. شورای پیشگیری از وقوع جرم و جنایت بر تشکیل منظم و مستمر جلسات این هیئت طبق قانون تاکید کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه معاون اول رئیس جمهور، معاون اول قوه قضائیه، نایب رئیس اول شورای اسلامی، دادستان کل کشور، وزیر اطلاعات، وزیر کشور، وزیر فرهنگ و رهبری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس دیوان محاسبات، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، معاون حقوقی رئیس جمهور، معاون -رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس، رئیس سازمان اجتماعی و جمعی دیگر از نمایندگان نهادهای عضو شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم.

دیدگاهتان را بنویسید