بایدن از ترامپ به خاطر عدم توقف حمله به ساختمان کنگره انتقاد کرد

به گزارش شفقنا از مهر به نقل از روسیا الیوم، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، شکست دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در جلوگیری از حمله به ساختمان کنگره را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، بایدن که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه به سر می‌برد، دوشنبه شب در یک سخنرانی ضبط‌شده در کنفرانس ملی سازمان‌های مجری قانون سیاه‌پوستان گفت: پلیس آن روز قهرمان بود، اما ترامپ جراتش را نداشت. اقدام کند.”

وی افزود: افسران شجاع نیروی انتظامی به مدت سه ساعت با جهنم قرون وسطایی روبرو شدند و با جنون اغتشاشگرانی که دروغ های رئیس جمهور از دست رفته (ترامپ) را باور کردند، مواجه شدند.

بایدن ادامه داد: رئیس جمهور سابق آمریکا که بازنده (انتخابات) بود، سه ساعت با نشستن در اتاق غذاخوری ویژه خود در کاخ سفید شاهد این اقدام بود.

لازم به ذکر است که دادگاه فدرال آمریکا اخیراً استیو بنن، مشاور سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به دلیل امتناع از همکاری با کمیسیون تحقیق در مورد حمله به ساختمان کنگره مجرم شناخته است.

بر اساس این گزارش، هیئت منصفه دادگاه فدرال در واشنگتن دی سی پس از سه ساعت بحث و بررسی به این نتیجه رسیدند که بنن در دو مورد مجرم است و برای هر یک از این موارد با یک ماه تا یک سال زندان مواجه خواهد شد.

استیو بنن پس از صدور حکم به خبرنگاران گفت: ممکن است امروز در نبرد شکست خورده باشیم، اما به هیچ وجه در جنگ شکست نخواهیم خورد.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» پیشتر عملکرد کمیته تحقیق در مورد حمله به کنگره را زیر سوال برده و گفته بود که این کمیته آگاهانه روایتی دروغ و ساختگی ارائه می کند.

  رئیس ستاد اربعین حسینی: ایمنی و سلامت زائران اولویت اصلی ستاد اربعین است.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری 2020 و ناآرامی ها و هجوم مردم به این کشور در کنگره آمریکا، طرح استیضاح ترامپ برای دومین بار در دوران ریاست جمهوری او به کنگره کشیده شد که البته وی سالم از این ماجرا فرار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید