ایمن سازی دومین تونل بزرگ اصفهان در فاز نهایی / تردد در محور خوانسار – بویین – میاندشت

بهزاد شاهسوندی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان به وضعیت عملیات اجرایی تونل خوانسار بویین و میزان پیشرفت فیزیکی پرداخت. تونل بزرگ اصفهان وی گفت: سابقه برنامه ریزی و مطالعات این پروژه به دلیل شیب های بسیار تند طولی و افقی جاده ارتباطی خوانسار به بویین میاندشت به سال های 90 و 91 برمی گردد.

وی افزود: پس از بررسی های انجام شده در سال 1392، عملیات ساخت این تونل که از نظر جغرافیایی در کیلومتر هفتم جاده خوانسار به بویین میاندشت در کوه های معروف به پنج پنجه و در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا قرار دارد، آغاز شد. .

این مسئول هدف از احداث تونل را بهسازی و ایمن سازی محور خوانسار – بویین میاندشت عنوان کرد و گفت: تونل خوانسار – بویین میاندشت بزرگراه غرب استان اصفهان محسوب می شود و سه استان مرکزی – اصفهان – لرستان را به هم متصل می کند.

وی با بیان اینکه دومین تونل بزرگ استان اصفهان 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: پیش بینی می شود این پروژه در سال 1403 تکمیل و به بهره برداری برسد و تکمیل آن مزایایی از جمله کاهش میزان ترافیک عبوری و کاهش زمان را نیز به همراه خواهد داشت. سفر و افزایش ایمنی در این امر باعث ترافیک می شود.

شاهسوندی بیان کرد: بر اساس اقدامات انجام شده تاکنون 978 میلیارد ریال برای پروژه تونل خوانسار – بویین میاندشت هزینه شده و برای تکمیل و بهره برداری به همراه راه های دسترسی 750 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه طول این تونل حدود یک هزار و 200 متر است، اقدامات انجام شده شامل حفاری کامل، اجرای دیوار و کف سازه به طول 435 متر، احداث دیواره تونل به طول 739 متر، تکمیل لاینینگ 635 متر و جداره و زیر 104 متر است. متر طول.متر بتن ریزی علاوه بر آن در پشت قاب های به طول 65 متر انجام می شود.

  غلظت گرد و غبار در آبادان به 18 برابر حد مجاز رسید

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در پایان تصریح کرد: راه های دسترسی به تونل از سمت خوانسار حدود 14 کیلومتر است که به بهشت ​​فاطمیه متصل می شود و تقریباً به تونل متصل است. جاده کنارگذر خوانسار و به این ترتیب حلقه ای برای خوانسار ایجاد می شود همچنین برای اتصال به جاده حسین آباد به حدود هشت کیلومتر راه سازی در سمت بویین میاندشت نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید