ایاصوفیه دو سال پس از افتتاح؛ بیش از 6.5 میلیون بازدید کننده از آن بازدید کردند

صوفیه خبر عجیب

شفقنا- «احمد آکتورکوغلو» معاون مفتی استانبول اعلام کرد که این مسجد در دومین سال از افتتاح مسجد ایاصوفیه میزبان بیش از ۶.۵ میلیون نفر بوده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، مسجد ایاصوفیه در محله سلطان احمد استانبول قرار دارد و به مدت 916 سال به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار می گرفت، اما پس از تصرف قسطنطنیه (استانبول) در سال 1453، به کلیسا تبدیل شد. یک مسجد.

این مسجد که یکی از مهمترین قطعات معماری در تاریخ خاورمیانه اروپای شرقی به حساب می آید، در سال 1934 به موزه تبدیل شد و به مدت 86 سال باقی ماند تا اینکه در سال 2020 برای عبادت بازگشایی شد.

در همین حال، احمد آکتورکوغلو معاون مفتی استانبول گفت که تبدیل ایاصوفیه به مسجد یکی از مهمترین رویدادهای تاریخ اسلام است. مسجد ایاصوفیه – مانند تمام اماکن مقدس در سراسر جهان – مورد توجه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است، به ویژه پس از بازگشایی آن برای عبادت در سال 2020.

1 خبر عجیب

وی گفت: این مسجد در مراسم مذهبی به ویژه در عید سعید فطر و قربان مورد توجه ویژه قرار می گیرد.

آکتورکوغلو تصریح کرد: مسجد جامع ایاصوفیه در عید قربان گذشته میزبان 120 هزار نفر بود و توجه به این فعالیت فرهنگی و مذهبی در اقصی نقاط جهان رو به افزایش است.

وی بیان کرد: بسیاری از جوانان اصرار دارند که از سراسر ترکیه برای اقامه نماز صبح به این مسجد بیایند و این ما را بسیار خوشحال می کند. بسیاری از کسانی که تصمیم به پذیرش اسلام گرفته اند، تمایل دارند که اسلام را اعلام کنند و شهادتین خود را در این مسجد بخوانند.

  رژیم صهیونیستی در حال حرکت به سمت عادی سازی روابط با عربستان است

متن کامل این خبر را در شبکه الجزیره ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید