اهل سنت ایران پیرو رهبری و دلسوز نظام هستند

به گزارش خبرگزاری موج، در دومین روز از اجلاس سراسری ائمه جمعه کشور و در دیدار آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور با ائمه جمعه سراسر کشور، تعدادی از نمایندگان مراجع تقلید به نمایندگی از روز جمعه سخنرانی کردند. ائمه جماعات و بیان برخی از مشکلات کشور و مطالبات مردم، بر افزایش ظرفیت اطلاع رسانی دولت در خصوص «رویکردها و برنامه های دولت» تاکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی فر نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در دومین روز از اجلاس سراسری ائمه جمعه کشور که صبح امروز سه شنبه 13 مردادماه برگزار شد. با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به آیت الله رئیسی خواستار تشکیل کارگروه تخصصی بررسی عملکرد دولت شد.

وی خواستار کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح هم افزایی شد و گفت: قاطعیت در برخورد با متخلفان و اطلاع رسانی به مردم از برنامه های اجرایی دولت بسیار مهم است.

وی استفاده از نیروهای موثر در بدنه کشور را ضروری دانست

نماینده ولی فقیه استان خوزستان استفاده از نیروهای موثر در بدنه دولت را ضروری دانست و تصریح کرد: انتظار می رود این امر با جدیت از سوی دولت پیگیری شود.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین مصطفی مهامی نماینده فقیه در استان سیستان و بلوچستان با تشکر از برگزاری نشست مشترک ائمه شیعه و سنی در روز جمعه گفت: تفرقه و عدم شناخت متقابل زمینه را فراهم می کند. سوء استفاده از دشمن و تبلیغات دروغین آنها. هر چه این تعاملات و تفاهم ها بیشتر شود، وحدت و انسجام امت اسلامی تقویت می شود.

  کیفیت هوای مشهد در وضعیت مطلوبی قرار دارد

وی با بیان اینکه با برادران اهل سنت ارتباط تجاری دارد، شهادت داد که اهل سنت ایران اسلامی همراه و همگام با نظام و پیروان رهبری و دلسوزان نظام و مردم اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه امید مردم و ولی فقیه به این دولت مردمی است تا به بهترین نحو کار خود را انجام دهد، احساس کرد توقعات در این حوزه بالاست. اما افزود: با وجود گزارش های خوبی که داده می شود، اما باید تلاش بیشتری در حوزه معیشت مردم انجام شود.

حجت الاسلام حقوقدان تصریح کرد: انتظار می رود مردم موفقیت های دولت را در زندگی خود احساس کنند در صورتی که دولت های گذشته نیز آمار خوبی از وضعیت خود ارائه می کردند؛ اما در این زمینه باید توجه داشت که مردم شاهد موفقیت دولت در زندگی هستند. اما آنچه مردم در زندگی خود احساس کرده اند با آمار ارائه شده متفاوت است.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه برخی از مشکلات مربوط به تحریم و دلار نیست و خواستار درایت و قاطعیت در اجرا هستند، معتقدند: مصداق آن طولانی بودن مرز و آسیب های فراوان آن مانند قاچاق و از سوی دیگر عدم استفاده مناسب از امکانات مرزی و افزود: هنوز مصوبات دولتی در استان ها اجرا نمی شود، عنوان سیستان گرفته نشده و مردم سیستان با عطش دست و پنجه نرم می کنند و از امکانات موجود در بلوچستان استفاده نمی شود.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان همدان با تشکر از زحمات رئیس جمهور و دولت سیزدهم در عرصه های مختلف در سال گذشته گفت: بسیاری از مشکلات وجود دارد. که برخی از ائمه جمعه اشاره کردند، مربوط به ساختارهای اقتصادی است، کشوری است که اگر این ساختارها اصلاح نشود، هیچ اتفاق موفقی در کشور نمی افتد. مدیر عادل و روشن فکر ما وقتی با ساختاری مشکل ساز مواجه می شود، کاری از دستش بر نمی آید.

  روز قدس به صورت حضوری در ایلام برگزار می شود

وی با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه در حال تدوین است، تاکید کرد: با توجه به تجربه موفق ائمه جمعه در بخش های مختلف، دولت می تواند از این نزدیکان در زمینه ارتقای امور فرهنگی و اجتماعی استفاده کند. زیرا امروز ساختار فرهنگی کشور باید به درستی اصلاح شود و در این زمینه همکاری و همکاری همه بخشها ضروری است.

لازم به ذکر است در دومین روز از گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور، جمعی از ائمه جمعه اهل سنت نیز به عنوان مهمان حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید