انجام حدود 14 هزار معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در اردبیل

به گزارش خبرگزاری اردبیل، موج رضا شیرین زاده معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از این مرکز بازدید کرد. تشخیص فنی وی در شهرستان اردبیل گفت: 12 هزار و 133 خودرو معاینه شدند و توانستند مدارک MOT دریافت کنند و بیش از 1800 خودرو دیگر نیز طی روند مذکور مردود شدند.

وی در 4 ماهه امسال از رشد 3 درصدی خودروهای طی مراحل MOT خبر داد و افزود: نسبت به مدت مشابه پارسال که حدود 13 هزار و 756 خودرو بود، رشد خوبی را در تردد خودروها به مراکز MOT شاهد هستیم.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل وی با بیان اینکه تمامی وسایل نقلیه موتوری اعم از سنگین و نیمه سنگین موظفند در بازه های زمانی مشخص و منظم در MOT های مجاز معاینه MOT، ایمنی و آلایندگی را انجام دهند، گفت: هدف از برقراری معاینه فنی MOT ها کاهش آلودگی هوا است. توسط تردد خودرو و افزایش ایمنی تردد خودروها.

شیرین زاده به فعالیت 4 مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: 3 مرکز در شهرستان اردبیل و 1 مرکز در شهرستان پارس آباد در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

وی مدت اعتبار مدارک معاینه فنی صادر شده برای خودروهای سنگین و نیمه سنگین با عمر مفید ده سال معادل 6 ماه را اعلام کرد و گفت: این اعتبار برای خودروهای با عمر مفید 3 ماهه است. بیش از ده سال

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل می‌گوید: بر اساس قانون هوای پاک دوره معافیت MOT چهار سال از تاریخ ساخت برای خودروهای سنگین شخصی و دولتی و یک سال برای عمومی است. وسایل نقلیه.

  عدم توجه بخش خصوصی به واحدهای تحقیق و توسعه مشکل است/اعلام موانع واحدهای تحقیق و توسعه

دیدگاهتان را بنویسید