افشای کاغذ پایه برای تولید جلد کتاب های درسی

به گزارش خبرگزاری مازندران موج، امید نیک نژاد در مراسم افتتاحیه کاغذ پایه برای جلد کتاب های درسی وی در شرکت چوب و کاغذ مازندران با اشاره به اینکه این کاغذ سفید 200 گرمی یکی از نیازهای اصلی تولید کتب درسی بود که در سال های مختلف از خارج از کشور وارد می شد، اظهار داشت: طی بررسی هایی که در ماه های گذشته داشتیم. متوجه شدیم که کشور سالانه 5000 تن کاغذ مورد نیاز جلد کتاب های درسی وارد می کند، زیرا کاغذ خاصی است که در کشور تولید نمی شود.

وی ادامه داد: این کاغذ سفید 200 گرمی نیاز به روکش دارد یعنی. با ایجاد پوششی از مواد روی کاغذ، باید صیقل داده شود و قبل از چاپ، فرآیندی را طی کند.

مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران با اشاره به روند تولید کاغذ 200 گرمی در شرکت چوب و کاغذ مازندران افزود: این کار با تلاش همکاران انجام شد، تست های اولیه این کاغذ خوب بود و توانستیم به دست بیاوریم. پاسخ هایی که ما نیاز داشتیم

وی تاکید کرد: در این راستا با شرکت چاپ و نشر کتب درسی گفت‌وگو کرده‌ایم و در صورت تحقق این امر می‌توانیم کتاب‌های درسی را که قبلاً سالانه حدود 5 هزار جلد آن وارد می‌شد، تامین کنیم.

نیک نژاد با بیان اینکه کاغذ روکش دار گران است، گفت: امسال با توجه به اینکه این کار از 6 ماهه دوم آغاز می شود، شاید نتوانیم تولید زیادی داشته باشیم، اما برای سال آینده می توانیم تمام نیازهای تولیدی را تامین کنیم. این جمع آوری و جلوگیری از خروج ارز از کشور است.

  معاون نخست وزیر طالبان: جامعه جهانی باید تحریم های باقی مانده بر افغانستان را لغو کند

وی بیان کرد: بر اساس تعهدات و برنامه ریزی های خود از سال گذشته، حدود 30 هزار تن کاغذ مورد نیاز کتاب های درسی دانش آموزان کشور را از این مجموعه تولید و تحویل خواهیم داد.

مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران تصریح کرد: اکنون این تولید از ابتدای مرداد ماه آغاز شده و به تدریج در حال ارسال آن به سازمان برای برنامه ریزی پژوهشی و آموزشی هستیم.

وی اظهار داشت که جدای از این سوال از تولید کاغذ چاپ و تحریر تعهدی هم داشتیم که عنوان داشت: همچنین امسال 25 هزار تن انواع شناور به عراق صادر کردیم که اولین بار بود که این میزان صادرات از کارخانه اتفاق افتاد.

این مسئول با اشاره به برنامه های آتی این کارخانه برای گسترش و توسعه فعالیت ها گفت: هدف بعدی صادرات کاغذ به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال آینده است و تلاش می کنیم محصولات خود را مطابق با سلیقه بازار و نیاز تولید کنیم. کشور

دیدگاهتان را بنویسید