افزایش 4 برابری غربالگری کرونا در مرز دوغارون خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی دونده فرماندار تایباد در این خبر اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 214 هزار و 400 مسافر ایرانی و افغانستانی وارد کشورمان شده اند. مرز دوگارون از نظر ویروس کرونا غربالگری شده اند.

این دونده در حاشیه بازدید از مرکز بهداشت مرزی دوغارون این جملات را بیان کرد و ادامه داد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار برابر شده است.

فرماندار تایباد افزود: این تعداد مسافر در اجرای طرح «بهداشت مسافران مشکوک» است. آلوده به کرونا 20 نفر از کادر پزشکی و بخش خصوصی برای تشخیص سریع کرونا و درجه حرارت آزمایش شدند.

وی همچنین بیان کرد: طرح مراقبت بهداشتی مسافرانی که از مرز دوگارون وارد کشور می شوند به دلیل شیوع ویروس کرونا برای اولین بار در این منطقه راه اندازی شده است.

این دونده خاطرنشان کرد: 70 درصد آزمایش های انجام شده در این مدت بر روی مردان و 30 درصد بر روی زنان انجام شده است و علاوه بر نمونه برداری در تقاطع زمینی دوغارون، آزمایش های پایش و کنترل بیماری های عفونی نیز در این زمین انجام شده است. مرز برای مسافرانی که از افغانستان وارد می شوند

وی بیان کرد: مسافرانی که نتیجه می گیرند تست کرونا در صورت مثبت بودن آزمایش به افغانستان باز می گردند و مسافرانی که نتیجه آزمایش کرونا آنها مثبت اعلام شده است تا 21 روز اجازه ورود به ایران را نخواهند داشت و به کشور خود باز می گردند.

فرماندار تایباد تاکید کرد: مسافرانی که دارای مدارک معتبر از سه مرکز درمانی معتبر افغانستان مبنی بر منفی بودن تست کرونا و تایید شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد باشند می توانند وارد ایران شوند.

  آزادسازی بیش از ۲۲ هکتار از اراضی صنعتی راکد استان اردبیل

دونده گفت: از ابتدای امسال تاکنون 210 هزار مسافر افغان و ایرانی هنگام ورود از مرز زمینی دوغارون به ایران علیه سرخک واکسینه شده اند که نسبت به سال گذشته 4 برابر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید