افزایش تولید شیلات باید به طور جدی نظارت شود

به گزارش خبرگزاری موج، معاون اول رئیس جمهور در آغاز سال زراعی 1402-1401 همایشی با عنوان «طرح جهش تولید در مناطق خشک کشور» برنامه ریزی و اجرای این طرح را برشمرد. را حرکتی در مسیر مقدس دانست و گفت: عزم جدی ما در این زمینه به دلیل اهمیت امنیت غذایی و کشاورزی در کشور است.

محمد محبر با تاکید بر بهره برداری از ظرفیت مردم کشور گفت: تعامل مردم و دولت بسیار مهم است و هر جا که اعتماد مردم را در هر زمینه ای جلب کرده ایم به موفقیت هایی دست یافته ایم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گستردگی سه استان شمالی ایران و میزان بارندگی در آن استان ها، افزود: باید ضمن استفاده از ظرفیت های مختلفی که در کشور وجود دارد، از فناوری های روز برای افزایش بهره وری و درآمدزایی در حوزه بهره وری استفاده کرد. کشاورزی و سایر زمینه ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

محمد محبر همچنین به مشکلات کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم از جمله احتیاط های بسیار نگران کننده در گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: دولت شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشت و پس از چند ماه توانستیم بر مشکلات بین المللی و منطقه ای فائق آییم. خشکسالی و تغییرات اقلیمی باعث افزایش بیش از 60 درصدی ذخایر کشور و در برخی موقعیت ها تا 90 درصدی می شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اهمیت کشاورزی دیم در کشور خاطرنشان کرد: باید به سمتی برویم که حتی یک متر زمین دیم در کشور نباشد که زیرکشت نباشد و اگر زمین های کشاورزی بلااستفاده می ماند باید به دلیل آن باشد. مدیریت ضعیف.

  مواضع طرفین در مذاکرات واقع بینانه تر شده است

وی همچنین به دسترسی کشور به دریا و اقیانوس اشاره کرد و ادامه داد: پس از اجرای موفقیت آمیز طرح جهش تولید تالاب های کشور، باید به دنبال طرح جهش تولید شیلات باشیم که بتواند منجر به اشتغال زایی و درآمد پایدار برای ساحل نشینان شود.

دیدگاهتان را بنویسید