ارائه 14 درصد آموزش مهارتی برای هفت گروه آسیب دیده اجتماعی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، افشین رحیمی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی اعلام کرد: 14 درصد آموزش مهارت استانداری به هفت قشر ضعیف اجتماعی خدمات ارائه می کند و این میزان در کلانشهر مشهد بیش از 30 درصد است.

رحیمی همچنین افزود: این هفت گروه قربانیان اجتماعی در روستاها، زنان خیابانی، معتادان در حال بهبودی، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار، متکدیان، زندانیان و ساکنان حاشیه شهر هستند که در بخش های مختلف مهارت کسب می کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی نیز ادامه داد: داشتن مهارت های فنی موجب پیشرفت می شود. فرصت های شغلی برای انسان و دوری او از آسیب و انسان را در طول زمان توانا می سازد.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال بر اساس گزارش سازمان زندان ها 95 درصد از زندانیان آموزش دیده به زندان بازنگشتند و این نشان دهنده تأثیر قابل توجه آموزش های مهارتی بر توانمندسازی و خودکفایی افراد است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: 132 هزار نفر در سال گذشته در استان آموزش های مهارتی دیدند که از این تعداد بیش از 50 هزار نفر تحت پوشش آموزش دولتی قرار گرفتند.

رحیمی در پایان خاطرنشان کرد و گفت: در خراسان رضوی در قالب 45 رشته و 811 گرایش آموزش های مهارتی به افراد شاغل، جویای کار و سایر علاقه مندان ارائه می شود.

  137 مقبره میزبان طرح آرامش بهاری در اصفهان / پذیرایی از مسافران در 93 آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید