ادامه کار نصاب های دوره گرد و شرکت های آسانسور غیرمجاز؛ بازی با جان شهروندان

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اکبر بستانی رئیس انجمن تخصصی آسانسور و پله برقی هرمزگان وجود آسانسور در ساختمان های شهری را یکی از نیازهای امروزی مردم دانست و اظهار داشت: متأسفانه مردم شناخت کافی نسبت به این موضوع ندارند. فرآیند تحویل و حتی ویژگی‌ها و روش‌های استفاده ایمن از آسانسور همواره عامل بروز حوادث بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در این شهرستان بارها شاهد حوادث مختلفی در زمینه آسانسور بوده ایم، افزود: حوادثی که در حین نصب و راه اندازی این دستگاه رخ داده در برخی موارد منجر به مجروح شدن افراد و یا حتی کشته شدن شهروندان شده است.

بستانی در ادامه با بیان اینکه در شرایط فعلی زمان وقوع آخرین حادثه آسانسور دور نبوده است، تصریح کرد: شاید همزمان با مصاحبه من فردی در آسانسور گیر کرده یا در حین نصب دچار حادثه شده باشد. هیچ قانونی وجود ندارد که مالکان و مدیران ساختمان های مسکونی، تجاری و حتی اداری را مکلف به عقد قرارداد نصب یا نگهداری آسانسور با شرکت های معتبر و دارای مجوز در استان کند.

بیشتر بخوانید:

بر اثر سقوط آسانسور در بندرعباس سه نفر مجروح شدند

رئیس انجمن آسانسور و پله برقی هرمزگان در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: هنوز نمی دانیم چه زمانی استفاده از آسانسور می تواند خطرناک یا ایمن باشد، این امر ناشی از عدم فرهنگ ایمنی و ناآگاهی از مواردی است که عموم مردم به آن اشاره می کنند. باید اطلاعات مربوط به آن را داشته باشد.

این مسئول ادامه داد: بر اساس آمار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس هر ساله حوادث مربوط به آسانسور رو به افزایش است. متولیان باید با دقت بیشتری به این موضوع ورود کنند و با اعمال نظارت بیشتر از وقوع حوادث جانی و مالی در استان جلوگیری کنند.

  در دانشگاه ها برای رشته های مرتبط با دریا دستور داده شود

دیدگاهتان را بنویسید