اختراعی که می تواند به 400 میلیون بیمار دیابتی در جهان کمک کند

GLOO خبر عجیب

شفقنا- گروهی از مهندسان گردنبند یا زنجیر هوشمندی اختراع کرده اند که فرد به گردن خود می بندد و به آنها کمک می کند تا سلامت خود را بررسی کنند. اقدامی که می تواند به چهارصد میلیون نفر مبتلا به دیابت در سراسر جهان کمک کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز، دیلی میل به جزئیات این اختراع پرداخت: این گردنبند هوشمند و باریک می تواند شاخص های زیادی را در عرق انسان اندازه گیری کند.

بر اساس این گزارش، این اختراع می تواند به بیماران دیابتی کمک کند زیرا آنها را از آزمایش خون نجات می دهد و باعث ایجاد زخم در انگشتان می شود.

این گردنبند دارای سنسوری است که در پشت گردن قرار می گیرد و وظیفه آن اندازه گیری سطح گلوکز و سروتونین است.

مهندسان دانشگاه ایالتی اوهایو در طول آزمایشات بالینی توانستند قابلیت های این گردنبند را تایید کنند، بنابراین غلظت سدیم، پتاسیم و سایر مواد موجود در عرق فرد را با دقت 98.9 درصد اندازه گیری می کند.

مهندسان فوق انتظار دارند علاوه بر این گردنبند، حسگرهای زیستی را به لوازم جانبی دیگر مانند انگشتر و گوشواره اضافه کنند و یا حتی آنها را در زیر پوست تعبیه کنند تا تغییرات سلامت آنها را زیر نظر بگیرند.

Jinghua Li، یکی از نویسندگان اصلی این مطالعه که اختراع جدید را ایجاد کرده است، گفت: عراق دارای صدها علامت حیاتی است که وضعیت سلامتی ما را نشان می دهد.

وی افزود: نسل بعدی حسگرهای زیستی به اندازه فعلی جراحی نخواهند بود تا زمانی که اطلاعات اساسی در مورد سلامت انسان از طریق مایعاتی که ترشح می کند آشکار شود.

  نماهنگ مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه در شهرهای مختلف

نتایج آزمایش در همه موارد نشان می دهد که غلظت گلوکز در عرق در عرض 30-40 دقیقه پس از مصرف شکر به اوج خود می رسد.

هنوز مشخص نیست این اختراع چه زمانی در بازارها عرضه می شود و قیمت مورد انتظار آن چقدر است؟

خبر کامل را در اسکای نیوز ببینید

دیدگاهتان را بنویسید