احتمال مرگ افرادی که واکسن کرونا دریافت نکرده بودند، ۲۹ برابر بیشتر بود

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدعلی کیانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، مرگ و میر ناشی از کرونا در انسان در مقایسه با تزریقات و مکمل ها. واکسیناسیون 29 برابر افرادی که اقداماتی را علیه بیماری کووید-19 انجام نداده اند نسبت به افرادی که واکسن کامل دریافت کرده اند، بیشتر است.

کیانی افزود: در حال حاضر تعداد بیماران سرپایی، بستری و بدحال به دلیل است تاج در خراسان رضوی روند افزایشی وجود دارد و آمار از 40 به 104 درصد می رسد، بنابراین شرکت در برنامه واکسیناسیون و متقاعد کردن گروه های هدف ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: نقش روحانیون و طلاب در اطلاع رسانی و ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بسیار مهم است و شهر مشهد در حال حاضر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

وی در ادامه افزود: در صورت افزایش تعداد بیماران سرپایی و بیمارستانی در وضعیت قرمز قرار می گیرد و لذا لازم است با نزدیک شدن به ماه محرم این قشر از جامعه در این زمینه همکاری کنند.

کیانی گفت: برقراری وضعیت قرمز منجر به اعمال محدودیت‌های کرونا می‌شود و برای جلوگیری از بروز این شرایط و استفاده کامل از برنامه‌ها و مراسم ماه محرم، لازم است عموم مردم پیگیری کنند. رهنمودهای بهداشتی و همچنین اطلاع رسانی به دیگران در مورد این سوال. تشویق و دعوت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با گذشت 6 ماه از دریافت واکسن میزان آنتی بادی ها به میزان قابل توجهی کاهش یافت و بدن در برابر ویروس کرونا مقاومت کافی نداشت.

  آخرین وضعیت ترافیکی محور کندوان اعلام شد

وی همچنین ادامه داد: تمامی افراد بالای 18 سال که 6 ماه دریافت کردند واکسن کرونا آنها گذشته اند، آنها می توانند به نزدیکترین مرکز واکسیناسیون بروند و دوز تقویت کننده دریافت کنند، به طرفداران سلامت کمک کنند تا این همه گیری را کنترل کنند.

کیانی خاطرنشان کرد: در 10 روز گذشته 36 مورد فوت ناشی از کرونا در خراسان رضوی ثبت و گزارش شده است که حدود 80 درصد آنها در بیمارستان‌ها و مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید