اجرای بیش از 2 هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و ساز پس از سفر رئیس جمهور به اردبیل

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور و رئیس نهاد ریاست جمهوری در جلسه بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل گفت: در سفر رئیس جمهور به اردبیل 87 پروژه با 7 میلیارد و 124 میلیون تومان انجام شد. وام ساخت و ساز مصوب شد هم اکنون بیش از 2 هزار میلیارد تومان محقق شده و اقدامات بعدی دستگاه های استان اردبیل در زمینه جذب اعتبارات برای سفرهای ریاست جمهوری مناسب است.

وی افزود: این اعتبار توسط چندین دستگاه از جمله ماده 56، منابع عمومی از محل برنامه و بودجه، منابع داخلی دستگاه ها و بخشی از اعتبارات استانی تامین می شود و این میزان تحقق مناسب است و از امسال و سال آینده همچنین برای این منابع تخصیص داده شده است که اگر به این صورت پیش برود تمام اعتبارات محقق می شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور وی می گوید: منبع مالی وجود دارد اما به اندازه همه طرح ها و پروژه ها نیست و با توجه به اینکه در سفر رئیس جمهور پروژه های اولویت دار شناسایی و دسته بندی شد، با اولویت بندی، اقدامات لازم برای اجرای آنها انجام خواهد شد. .

مرتضوی ادامه داد: با توجه به تاکید رئیس جمهور مبنی بر گنجاندن پروژه های نیمه تمام در برنامه اجرا و تکمیل، آن دسته از پروژه های نیمه تمام که پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته باشند در اولویت تخصیص اعتبار و تکمیل و بهره برداری قرار می گیرند.

وی افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام جز با پیگیری محقق نمی شود و مدیران باید با بهره برداری از فرصت های موجود و حتی ایجاد فرصت های جدید و پرهیز از فرصت های هدر رفت اقدامات لازم را انجام دهند.

  هدیه سازمان بازرسی به وزیر کشور اهدا شد

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دوران مدیریت رو به پایان است و لازم است مدیران فرصت را غنیمت شمرده و در جهت هم افزایی، مساعدت، هدایت و حمایت خدمت کنند. آشکارسازی مشکلات مردم و راهبری و کمک به بخش خصوصی برای حل مشکلات و ایجاد واحدهای تولیدی اشتغال زا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه روند اجرای مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اردبیل در حوزه دستگاه های مختلف اجرایی بررسی شد.

دیدگاهتان را بنویسید