آیت الله خاتمی: غلو در هر کاری بد است، مخصوصاً در منبر

photo 2018 08 27 02 40 08 خبر عجیب

شفقنا- آیت الله خاتمی در اجلاس مبلغان محرم اظهار داشت: افراط در هر کاری به ویژه در منبر بد است. منبر واعظ مستلزم تلاوت آیات قرآن، روایات، حرم سیدالشهد(ع) و مهارت فراوان است تا در محرم منبر نرویم و از مصیبت آن یاد نکنیم. اباعبدالله (علیه السلام).

به گزارش شفقنا از مرکز حوزه های مذهبی، آیت الله سیداحمد خاتمی پیش از ظهر امروز در جمع مبلغان محرم الحرام اصفهان اظهار داشت: مبلغان اعزامی در ماه محرم بالاتر از همه یادگاران شهدا هستند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه اصفهان سابقه طولانی و پرافتخاری در نشر دین دارد که یکی از آن شهدای ستارگان این دیار است که در گلستان مدفون هستند، گفت: روزی روزگاری حوزه علمیه اصفهان بود. اولین حوزه علمیه کشور

یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مرحوم آیت الله نائینی، قهرمان فقه، اصول و سیاست، تحصیلات خود را از حوزه علمیه اصفهان آغاز کرد و آیت الله بروجردی نیز تحصیلات خود را در اصفهان آغاز کرد. حوزه علمیه اصفهان امروز نیز چشم روشنی به یکی از درختان کهن فقه و اخلاق حوزه علمیه آیت الله اعظمی مظاهری دارد.

وی ادامه داد: هر کلاس و کلاسی در کشور یک روز و یک هفته در تقویم دارد و ما دانش آموزان به ایام محرم، رمضان و فاطمیه افتخار می کنیم.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: در رابطه با سیدالشهدا(ع) و حرکت ولی فقیه دین مقدس توسط مبلغان می توان به سه نکته اشاره کرد. روش دوم شرح حال است، شرح حال یعنی تحلیل سیره، چرا امام حسین(ع) مکه را انتخاب کرد، چرا با اهل بیتش آمد؟ و… پاسخ به دلایل که به آن تحلیل می گویند.

عضو حقوقی شورای نگهبان افزود: قرآن کریم روش دوم را می پسندد و غالباً در قصه گویی کمتر به داستان و سیر می پردازد و بیشتر عبرت می گوید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: رمز ماندگاری اباعبدالله الحسین و نهضت حسینی تنها یک کلمه است و آن «وجه الله» امام حسین (علیه السلام) است. سیدالشهدا (علیه السلام) کاملاً در خدا ذوب شد و جز خدا چیزی نخواست.

  با تشکر: ساعت جدول زمانی تهران از فردا عادی می شود

آیت الله خاتمی با تاکید بر ترجیح راه بر راه، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب درس های عاشورا را در این زمینه ذکر کردند.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: سه منبع در تبیین نهضت سیدالشهدا (ع) وجود دارد که اول تاریخ است که پر از حق و دروغ است و کتاب های خوبی در این زمینه وجود دارد که خوب را از بد جدا می کنند

وی تصریح می کند: دومین منبع که منبع روشنی است، مطالب مهم سیدالشهداء (علیه السلام) است، اعم از سخنان، توصیه ها، نامه ها و دستورات ایشان در جریان قیام. بهترین کتاب برای یک محقق در این زمینه، دایره المعارف امام حسین (ع) است.

آیت الله خاتمی سومین منبع را دعای سیدالشهداء علیه السلام می داند و می فرماید: متون این دعاها مانند دعای اربعین و عاشورا همه نصوص امام حسین علیه السلام است. در عبادت عاشورا حدود 30 برابر تبری و 25 برابر تولی است.

وی افزود: این مطالب و پیام ها نشان می دهد که مرد عاشورایی باید حد و مرزی داشته باشد و هم تیشه باشد و هم آجر; نمی شود یک نفر در حضور رهبر معظم انقلاب از عشق به کشور حرفی بزند، اما یک بار هم در سخنرانی ایشان از عصیان، نفوذ، آشوب طلبی صحبت نکند.

امام جمعه موقت تهران گفت: انقلاب اسلامی ایران مفتخر است که همان مسیر نهضت سیدالشهد را طی کند. شباهت اول این است که انقلاب اسلامی ایران برای اعتلای کلمه لا اله به الله خلق شد.

وی رهبری محیطی را ویژگی اصلی یاران اباعبدالله الحسین(ع) دانست و گفت: این ویژگی شباهت نهضت سیدالشهدا(ع) با انقلاب اسلامی ایران است. عظمت کربلا در پیشگاه امام حسین (ع) است. قیام های دیگری نیز در تاریخ بوده است که ممکن است تعداد بیشتری از مردم را به کام مرگ کشانده باشد، اما در خط مقدم قیام کربلا امام حسین (ع) قرار داشت.

  شانس ایمان قبل از برداشتن حجاب های غیب است

آیت الله خاتمی تصریح کرد: سومین شباهت نهضت سیدالشهداء(ع) و انقلاب اسلامی ایران، دشمن مشترک آنهاست. با توجه به آیه 19 سوره حج، دشمنان روشن هستند; مبارزه استکبار جهانی با انقلاب اسلامی مبنای نهضت انقلاب اسلامی برای ارائه نظریه مردم سالاری دینی بین دو نظریه سوسیال دموکراسی شرق و لیبرال دموکراسی در غرب است.

وی خاطرنشان کرد: دنیا بداند که دشمنان استکبار جلوی انقلاب اسلامی ایران را نخواهند گرفت مگر اینکه ما قوی شویم و به ما برسند. تلاش جبهه استکبار بر این است که مردم ایران دست از دین بردارند، اما به یاری نهضت سیدالشهدا(ع) و یاری امام زمان(عج) از این راه کوتاه نمی آییم. و نگرش ما

رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه به جهاد تبیین مورد نظر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: جهاد تبیین یک جهاد ضروری و ضروری است زیرا دشمن با ابزار فضای مجازی جهاد تبیین را انجام می دهد. که کلید آن در دست آمریکاست.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور افزود: امروز مبلغان رسانه ای باید به فضای مجازی به عنوان یک منبر غول پیکر به عنوان جهاد تبیین نگاه کنند.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: غلو در هر کاری بد است به خصوص در منبر. منبر واعظ مستلزم تلاوت آیات قرآن، روایات، حرم سیدالشهد(ع) و مهارت فراوان است تا در محرم منبر نرویم و از مصیبت آن یاد نکنیم. اباعبدالله (علیه السلام).

یکی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: نقشه خطرناکی که امروز دشمن برای ملت ایران کشیده است، ایجاد یأس و ناامیدی است. هویت این دولت با گذشته متفاوت است. هویت این دولت خدمات شبانه روزی است، نرخ رشد اقتصادی به چهار درصد رسیده است اما در عین حال مشکلاتی وجود دارد که متاثر از کاستی های گذشته است. دستگاه افتخاری این اقتصاد وعده رئیس جمهور است.

آیت الله خاتمی گفت: ما چندین امید داریم، اولا خداوند متعال که با رحمت خود بارها به انقلاب اسلامی ایران کمک کرده، دوم اینکه حمایت مردم مایه امید است. با وجود مشکلات، مردم معتقدند که مسئولان در حال خدمت هستند و یاران انقلاب در صحنه هستند، هر چند که در همه انقلاب ها فرار از جبهه طبیعی است.

  پذیرش دانشجو سطح 3 در رشته اسلام در بانوان

امام جمعه موقت تهران، سومین منبع امید را رهبر معظم انقلاب می داند که دشمنان از ایشان به عنوان دوراندیش ترین رهبر دنیا یاد کرده اند و می گوید: ایشان در عرصه اقتصادی متوجه هدف دشمن شده اند. برای بیش از یک دهه و هشدار داد.

یکی از اعضای فقهی شورای نگهبان تصریح کرد: برخورد متقابل خطر دیگری است که باید نسبت به آن حساس باشید. رجعت به معنای خطر بازگشت به گذشته است که در قرآن کریم بارها به آن اشاره شده است; ارتجاع از دیدگاه رهبر معظم انقلاب یعنی احیاء کننده ارزش های استبداد.

وی تاکید کرد: بی حجابی بدون شک یکی از مظاهر ارتجاع است. مراجع عظام تقلید حجاب را یکی از ارکان اساسی دین دانسته اند; به نظر من دروغ 1401 این است که برخی تصور می کنند این روزها تاکید بر حجاب به دلیل فراموشی گرانی هاست. ائمه جمعه کسانی هستند که بیشتر زنگ خطر گرانی را به صدا در می آورند.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: امروز دوقطبی شدن بر اساس سلیقه بد است و اگر بحث دین مطرح می شود، دو قطبی شدن فایده ای ندارد. ما قطعاً انقلابی و غیرانقلابی داریم.

وی بیان کرد: امروز در بحث حجاب صحبت از زور نیست، بلکه از یک الزام قانونی و قانونی صحبت می کنیم و رعایت حجاب از الزامات قانونی این کشور است که باید محقق شود.

وی در پایان تصریح کرد: عرفی شدن و خنثی سازی حوزه و هیئت ها، تضعیف خادمان نظام، از دست دادن هویت انقلاب، القای بن بست انقلاب، دروغ پردازی دشمن، مقابله با مردم انقلاب و سردرگمی از خطرات پیش رو

دیدگاهتان را بنویسید