آذربایجان شرقی یکی از استان های پرخطر از نظر احتمال افزایش آلودگی به ویروس کرونا است

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، عابدین خرم وی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان بر لزوم توجه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه اوج جدید ویروس کرونا آغاز شده و سویه جدید به طور جدی جهان را فراگرفته است، باید تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از مشکلات بعدی انجام دهیم.

استاندار آذربایجان شرقی وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر 3 شهر نارنجی در استان داریم که نزدیک به رنگ قرمز هستند و اگر با این وضعیت برخورد نکنیم جمعیت بستری های استان افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: طبق آمار استان ما جزو شش استان پرخطر است و دلیل آن هم این است که سفر به استان ما و تردد به خارج از کشور افزایش یافته است.

خرم با اشاره به برنامه های پیش رو برای ماه محرم گفت: مراسم در این ایام باید در فضاهای باز و عزاداری در مساجد و فضاهای بسته با تهویه کامل برای کاهش خطرات احتمالی برگزار شود.

وی ادامه داد: همچنین مجموعه پایانه ها و فرودگاه ها باید با جدیت رصد و با رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: تمامی مراکز آموزشی بر اساس تصمیم دولت افتتاح می شود و موضوع تهویه مدارس باید قبل از بازگشایی مدارس حل شود.

او فرهنگ انطباق دستورالعمل های بهداشتی ارزیابی و خاطرنشان کرد: اقدامات فرهنگی و رسانه ای در این زمینه بسیار مهم است و باید فضای آگاهی عمومی در استان ایجاد شود تا عادی نشود.

  کشورهای غربی باید برای پیشرفت در مذاکرات جدی و مصمم باشند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا وی در استان گفت: در هفته های اخیر شاهد افزایش بیماران سرپایی بوده ایم و تعداد بستری ها نیز رو به افزایش است.

نکی پور افزود: موارد این بیماری در افراد بالای 60 سال و مبتلایان به بیماری های همراه بیشتر دیده می شود و با سویه جدید آمیکرون تزریق دوز مشابه واکسن مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید