مغازه هایی که در فرانسه درب خود را نبندند جریمه می شوند!

fara خبر عجیب

شفقنا- روزنامه گاردین نوشت: به صاحبان مغازه های دارای سیستم تهویه مطبوع در فرانسه دستور داده شده است که درب مغازه های خود را هنگام استفاده از این سیستم ها ببندند و به آنها گفته شده است که در صورت عدم رعایت چنین دستوری با شدت بیشتری مواجه خواهند شد. جریمه

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسکای نیوز، «اگنس پانیر روناچر» وزیر توسعه محیط زیست فرانسه در این باره گفت: باز گذاشتن درها در حالی که سیستم تهویه مطبوع روشن است مصرف انرژی را 20 درصد افزایش می دهد.

وی ادامه داد: مغازه داران در سراسر فرانسه هنگام استفاده از سیستم گرمایشی یا سرمایشی باید درب مغازه خود را ببندند و در صورت عدم رعایت چنین دستوری با جریمه 750 یورویی مواجه خواهند شد.

وزیر فرانسوی خاطرنشان کرد که طی روزهای آینده فرمانی مبنی بر تایید این تصمیم صادر خواهد شد.

این تصمیم بخشی از مجموعه اقداماتی است که دولت فرانسه برای مقابله با آنچه «اتلاف شدید و غیرمسئولانه انرژی» می‌خواند، اتخاذ خواهد کرد.

به گفته وزیر توسعه محیط زیست فرانسه، این طرح همچنین شامل ممنوعیت استفاده از روشنایی در تبلیغات شبانه به استثنای ایستگاه های قطار و فرودگاه ها می شود.

وی افزود: این اقدامات به مشاغل و مغازه ها کمک می کند تا 20 درصد قبض انرژی را کاهش دهند.

اروپا همزمان با تحریم روسیه به دلیل جنگ در اوکراین، با بحران انرژی دست و پنجه نرم می کند، زیرا روسیه بزرگترین تامین کننده گاز اروپا است.

خبر کامل را در اسکای نیوز ببینید

  پرسپولیس | مشکل اصلی تیم یحیی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید