سلادجا: ما در حال پیگیری موضوع ریزگردها با عراق هستیم

خبر عجیب

شفنا رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال پیگیری موضوع ریزگردها با کشور عراق هستیم، کارگروهی در عراق تشکیل شده و منتظر هستیم تا روشی برای کاهش منشاء ریزگردها تعیین کنند. سپس وارد فرآیندهای عملیاتی خواهیم شد.

به گزارش شفقنا، علی سلایگه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره روند مقابله با پدیده ریزگردها در کشور و مذاکرات ایران و عراق اظهار داشت: بر اساس رایزنی های انجام شده در تهران، دبیرخانه منطقه ای و صندوقی تشکیل شده است. تاسیس شدند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: کارگروهی در عراق تشکیل شده و منتظریم روشی را برای کاهش منشأ این ریزگردها تعیین کنند و سپس وارد مراحل عملیاتی شویم.

وی تاکید کرد: خوشبختانه اقداماتی در حال انجام است و روز سه شنبه نیز نامه هایی به وزرای محترم نیرو، نفت، جهاد و کشاورزی در این زمینه ارسال کرد تا کارشناسان این حوزه را معرفی کنند. همچنین از وزرای جهاد کشاورزی و نیرو خواسته ایم به وظایف خود عمل کنند و برای کاهش تلخی ها قاطعانه اقدام خواهیم کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین وضعیت یوزپلنگ تازه متولد شده به نام «پیروز» گفت: وضعیت پیروز بسیار خوب است و انیمیشن شصت و دومی درباره آن ساخته می شود و در اختیار همگان قرار می گیرد.

وی در خصوص اینکه کادر درمانی وی دامپزشک ایرانی یا خارجی هستند، گفت: از آنجایی که توصیه هایی از دامپزشکانی که از آفریقای جنوبی به ایران آمده بودند دریافت کردیم، تمام کارهای این یاک توسط پزشکان داخلی انجام می شود و یک پرستار ایرانی نیز وجود دارد.

  14 نوع فرآورده تولید شده در پالایشگاه نفت مکران

سلازگه تاکید کرد: “پیروز” در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و وارد فاز گوشتخواری شده است و تمام تلاش برای بهبود وضعیت آن انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید