افتتاح 52 کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در این آیین بزرگراه بزرگراه محورهای مواصلاتی استان اردبیل به طول 52 کیلومتر و هزینه ای بالغ بر 9.555 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پروژه ها شامل احداث باند دوم محور اردبیل – سرچم به طول 14 کیلومتر و به ارزش دو هزار و 940 میلیارد ریال است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل: وی گفت: ساخت باند دوم سه راهی رازی – رازی به طول 13 کیلومتر و به ارزش 2 میلیارد و 210 میلیارد ریال همزمان با این مراسم به بهره برداری رسید تا شاهد بار ترافیکی این مسیر باشیم.

حیدری به ساخت باند دوم محور اردبیل – سرچم اشاره کرد و گفت: این محور نیز 10 کیلومتر طول و 1980 میلیارد ریال هزینه دارد و آماده بهره برداری است.

وی افزود: ساخت باند دوم محور پارس آباد – سربند به طول 10 کیلومتر و احداث چهار باند ورودی به شهر گرمی به طول پنج کیلومتر همزمان با افتتاح این پروژه ها آماده بهره برداری است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل، مزایا و مزایای اجرای این طرح ها، تسهیل تردد در جاده ترانزیتی ایران به جمهوری آذربایجان، توسعه اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری در شمال کشور استان، افزایش ایمنی تردد، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای.

حیدری در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با احداث این بزرگراه ها شاهد رفع نقاط حادثه خیز، توسعه ترانزیت کالا و مسافر و افزایش سرمایه گذاری و اشتغال در استان خواهیم بود.

  درخواست اردوغان از آمریکا

وی می گوید: با استفاده از این 52 کیلومتر باند دوم راه های اصلی استان، تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان بر این است که تا پایان امسال 50 کیلومتر به این بزرگراه ها اضافه شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ضمن قدردانی از تلاش همه پیمانکاران برای تکمیل پروژه های بزرگراهی گفت: در اجرای این پروژه ها 380 میلیارد تومان بدهی پیمانکاران است و در تلاش هستیم تا این بدهی ها را پرداخت کنیم. با هدف جلب اعتماد آنها

حیدری ادامه داد: تمامی راه های شریانی استان اردبیل در حال حاضر دارای ردیف اعتبار ملی است و کارگاه های عمرانی عظیمی در اقصی نقاط استان در راستای توسعه راه ها و بزرگراه سازی آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید