ند پرایس: هرگونه اقدام نظامی در عراق باید به تمامیت ارضی آن کشور احترام بگذارد

به گزارش شفقنا از ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت محلی تاکید کرد که هرگونه اقدام نظامی در عراق باید به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور احترام بگذارد.

این مقام آمریکایی با ابراز همدردی با خانواده های قربانیان این گلوله باران، بر اهمیت تضمین حفاظت از غیرنظامیان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، حمله توپخانه ای ارتش ترکیه روز چهارشنبه به مرکز گردشگری پهرو در ادارات زاهو در منطقه بطیفه اقلیم کردستان عراق دستکم 11 زن و کودک که همگی عرب عراقی اهل جنوب و مرکز عراق بودند کشته شدند. و عمدتاً بغداد) و جهانگردان.

یکی از شاهدان در صحنه این حملات به رسانه های عراقی گفت که حملات ترکیه 15 دقیقه پس از ورود 20 اتوبوس گردشگران به روستای پهروه در شهرستان زاهو در استان دهوک آغاز شد.

وی به خبرگزاری العراقی گفت که دست یکی از دوستانش در این حمله قطع شد و پیرمردی را به همراه دخترانش دید که همگی در این حمله جان باختند.

اعتراضات و موج محکومیت ها علیه ترکیه در عراق در حال تشدید است و تاکنون بسیاری از سیاستمداران، شخصیت ها و نخبگان به همراه فعالان شبکه های اجتماعی اقدامات ترکیه را محکوم کرده اند.

در همین راستا عراقی های خشمگین با حمله به دفتر صدور ویزای ترکیه در نجف، آن را بستند و پرچم ترکیه را پایین کشیدند و در منطقه دیگری از نجف پرچم ترکیه را به آتش کشیدند و معترضان در بغداد نیز مقابل سفارت ترکیه تجمع کرده و شعار سر دادند. شعارهای اعتراضی در محکومیت حملات نظامی به شمال عراق و حضور اشغالگران در آن کشور.

  شناسایی 618 بیمار جدید مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در اصفهان / 243 نفر در بیمارستان بستری هستند

علاوه بر این، مراکز ویزای ترکیه در شهرهای بصره و ناصریه عراق نیز توسط مردم خشمگین بسته شد و فیلم های آنها در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

وزارت خارجه ترکیه شامگاه چهارشنبه در بیانیه ای حمله به دهوک عراق را اقدامی تروریستی توصیف کرد و آن را به P.K. K نسبت داد.

در بیانیه این وزارت همچنین آمده است: گمان می رود حمله به دهوک یک حمله تروریستی بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید