غایبان احتمالی جام جهانی در تیم ملی ایران

احتمالی تیم ملی ایران خبر عجیب

شفنا- پس از ابقای اسکوچیچ، بسیاری منتظر تصمیم این مربی در خصوص انتخاب بازیکنان پس از خریدهای اخیر تیم ملی هستند.

به گزارش شفقنا ورزشی، اتفاقات و حواشی اخیر تیم ملی در آستانه جام جهانی آنقدر زیاد بوده که حتی رسانه های غیرورزشی هم به آن پرداخته اند. در این مدت اتفاقات عجیبی در فوتبال ایران افتاد. در اتفاقی غیرمنتظره و عجیب کمیته فنی که وظیفه مشاوره به فدراسیون فوتبال را برعهده دارد به برکناری اسکوچیچ رای داد و برخلاف گذشته آن را علنی کرد. هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بلافاصله تصمیم درست و حساب شده ای گرفت تا با اسکوچیچ تماس بگیرد و جلسه ای برگزار کند و حرف های این مربی کروات را بشنوند. آنها سپس تصمیم خود را برای حفظ اسکوچیچ در جلسه ای با کمیته فنی اعلام کردند. البته ناگفته نماند که کناره گیری گزینه های بومی به ویژه علی دایی از مدیریت تیم ملی تاثیر زیادی در ماندن اسکوچیچ داشت.

تصمیمات مهم اسکوچیچ پس از بازداشت

پس از این اتفاقات و دودستگی ظاهری در تیم ملی، بسیاری منتظر تصمیم اسکوچیچ برای آینده تیم ملی هستند. اسکوچیچ به وضوح می دانست که برخی بازیکنان مخالف حضور او در تیم ملی هستند. اما ملی پوشان با درایت و حوصله به جز مدت کوتاهی سعی کردند تا حد امکان از همه مرزهای موجود به مسابقات جهانی راه پیدا کنند. اما این مربی برای هماهنگی بیشتر و گرفتن نتیجه باید تصمیمات مهمی بگیرد.

شاید محتمل ترین تصمیم اسکوچیچ ترک ستاره تیمش باشد. برخی معتقدند 2 فوق ستاره تیم ملی یعنی طارمی و جهانبخش در نوک پیکان قرار دارند. اما به نظر می رسد حداقل در این مرحله در مورد این دو ستاره تیم ملی چنین تصمیمی نخواهد گرفت. اسکوچیچ بهتر از هرکسی می داند که برای موفقیت در جام جهانی به شدت به آنها نیاز دارد. هر مربی باید با ستاره های تیمش برخورد کند تا نتیجه بگیرد. با کمی تحقیق در مورد فوتبال جهان می توان نمونه های متعددی را یافت.

  علی جباری هدایت تیم ملی وزنه برداری جوانان را برعهده دارد

ستاره های غایب تیم ملی در جام جهانی

به نظر می رسد اسکوچیچ باید برخی از بازیکنان با تجربه خود را کنار بگذارد. البته این بازیکنان تا حد زیادی قابل پیش بینی هستند. یکی از بازیکنانی که در اردوی گذشته به تیم ملی دعوت نشد کریم انصاری فرد است. بازیکنی که سرمربی باشگاهش او را رها کرد و شایعه بازگشتش به پرسپولیس شنیده می شود.

دومین بازیکن باتجربه تیم ملی که مانند فرد انصاری کاپیتان تیم ملی است، احسان حاج صفی است. او در آخرین دیدارهای تیم ملی فرصت کمتری برای بازی داشت. در سمت چپ تیم ملی با وجود امیری و کولی زاده به نظر می رسد شانس کمی برای حضور در جام جهانی داشته باشد.

میلاد محمدی شاید سومین بازیکنی باشد که شانس زیادی برای دعوت به تیم ملی نخواهد داشت. او با درخششی که در سپاهان و تیم ملی داشت یار همیشگی تیم ملی شد و از اعتماد اسکوچیچ برخوردار شد. محمدی در آخرین دیدارهای تیم ملی در سایه توجهات قرار گرفت و در دیدار مقابل کره جنوبی بلافاصله توجه را به سمت خود برد.

اخبار قبلیاظهار نظر کاخ سفید در مورد سرطان پوست بایدن

دیدگاهتان را بنویسید