جنون تخریب کلام حضرت آیت الله جوادی آملی

شفقنا- آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی با عنوان «جنون هلاکت» در تفسیر سوره بقره جلسه 71 فرمودند:

این را در جوامع روایی مشاهده می کنید که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم از آنجا می گذشت، اطراف مردی را دید، پرسید چه خبر است، گفتند دیوانه است. ، دور او جمع شدند. گفت دیوانه نگو، بگو مریض، مریض ناراحت است، گرد او جمع شدند، گفت: آن که از دنیاست و از خدا نیست، دیوانه است، آن که خدا را ترک کند و پیروى کند. یک غریبه او دیوانه است.

خوب اگر عقل به معنای «لا عبادت الرحمن الرحمن الرحمن الرحمن الرحیم نیستیم» نتیجه اش «لا عبادت الرحمن بالعقل» است و عکس آن این است. از زبان خالق شعور به ما گفتند #عقل یعنی «خدمت الرحمن الرحمن الرحیم» – معصوم این را گفت، اما معصوم از دهان کسی که هوش را در دنیا آفرید – آن که آفرید. هوشی که آن را «ما عبده به الرحمن» معرفی کرده است، خوب نقطه مقابل آن «ما لا یعبد به الرحمن مبارکه با هوش» است. چنین فردی دیوانه می شود و در روز قیامت که روز ظهور حق است، این جنون ظاهر می شود. بسیاری در روز قیامت دیوانه خواهند شد. حال مصداق مال مالدار ذکر شد، اما به طور خاص مربوط به مالدار نیست، البته در مورد او مسلم است، اما ممکن است برخی دیگر نیز دیوانه وار شلوغ باشند، اما جنونی که وجود دارد به این صورت است که انسان متوجه می شود که دیوانه است و غم و اندوه علی دامن او را می گیرد.

  رگولاتورهای لهستانی می گویند که در حال بررسی سیاست حفظ حریم خصوصی اپل هستند

در این دنیا دیوانه شکنجه گر نیست، آشنایانش زجر می کشند که او دیوانه است وگرنه رنج دیوانه چیست؟! او که باید بفهمد یعنی قدرت درک در اختیار دیوانه نیست، پس رنج نمی برد چون نمی داند دیوانه است، البته آشنایانش از دیوانه بودن او رنج می برند؛ و اگر دیوانه است، نمی فهمد. اما دیوانه‌های دنیای #قیامت متوجه می‌شوند که دیوانه‌اند، بنابراین به هرج و مرج کشیده می‌شوند.

اخبار قبلیمشخصات املاک شهرداری کرج
خبر بعدیصفری گزارش داد: معافیت روادید چند کشور آسیایی و آفریقایی برای ایرانیان

دیدگاهتان را بنویسید