اظهار نظر کاخ سفید در مورد سرطان پوست بایدن

به گزارش شفقنا، جو بایدن در سخنرانی خود در ماساچوست با اشاره به انتشار گازهای گلخانه‌ای از پالایشگاه‌های نفت در نزدیکی خانه دوران کودکی‌اش در کلیمونت دلاور گفت: به همین دلیل است که من و بسیاری از افراد دیگر با من بزرگ شده‌ایم، سرطان گرفتیم و واضح است که چرا ایالت دلاور بالاترین نرخ سرطان را در آمریکا دارد.

به گزارش مهر، اظهارات جو بایدن کاخ سفید را بر آن داشت تا توضیحاتی را ارائه کند. دفتر مطبوعاتی کاخ سفید گفت که بایدن به دوره‌ای برای درمان سرطان پوست اشاره می‌کند که قبل از ریاست‌جمهوری او انجام شده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید پیشتر اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد روز چهارشنبه در جریان سفر به ماساچوست، تدابیر فدرال جدیدی را درباره بحران آب و هوا اعلام کند، اگرچه اعلام وضعیت اضطراری خودداری خواهد کرد.

پس از آنکه سناتور جو مانچین، دموکرات، هفته گذشته گفت که کنگره از مقررات عمده آب و هوایی حمایت نخواهد کرد، قانونگذاران دموکرات و گروه های محیط زیست از کاخ سفید خواستند تا اقدامات فوری در مورد تغییرات آب و هوایی انجام دهد.

در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود، بایدن در مورد اقدامات سختگیرانه علیه تغییرات آب و هوایی صحبت کرد و در مذاکرات بین المللی آب و هوا قول داد تا سال 2030 آلودگی هوا را 50 درصد و تا سال 2035 100 درصد کاهش دهد. برق پاک از راه خواهد رسید.

  شورای ششم باید اعتماد مردم را جلب کند

دیدگاهتان را بنویسید