11 نفر در استان خراسان رضوی بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد پهلوان رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی مرکز مدیریت تاج و تخت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: با اوج گیری دوره هفتم. شیوع کرونا میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری نیز افزایش یافته است به طوری که در پنج روز گذشته 11 مورد فوت در استان به ثبت رسیده است.

در پی این خبر، پهلوان خاطرنشان کرد: تمامی 11 مورد فوتی ناشی از کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است که سه نفر از آنها دیروز – 7 تیر – و 8 نفر در 24 تیرماه فوت کردند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این در حالی است که از ۸ خرداد تا سوم تیرماه سال جاری تنها ۳ مورد فوت ناشی از کرونا در استان رضوی ثبت و گزارش شده است. خراسان.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد بیماران بستری شده است آلوده به کرونا در بیمارستان های استان خراسان رضوی با رشد بیش از 100 درصدی در 10 روز گذشته، از 1980 بیمار به 398 نفر رسید که 69 نفر از آنها در وضعیت وخیم قرار دارند و در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

پهلوان گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد 310 نفر است که 54 نفر بیمار و در بخش‌های ویژه این بیمارستان‌ها تحت درمان هستند.

وی گفت: همچنین روزانه 164 بیمار جدید کرونا در بیمارستان های استان خراسان رضوی پذیرش می شوند که از این تعداد 125 بیمار متعلق به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

  در سال 2021؛ غول های فناوری چینی 3 میلیارد دلار ثروت از دست داده اند

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی مرکز کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در 24 ساعت گذشته یک هزار و 108 بیمار سرپایی تایید شده یا مشکوک به کووید 19 تحت پوشش دانشگاه مشهد به بیمارستان ها و مراکز درمانی 16 ساعته مراجعه کردند. علوم پزشکی.

پهلوان خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از شیوع کرونا و همچنین جلوگیری از وارد شدن به حالت نارنجی، علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، دوز یادآوری تزریق شود. واکسن کرونا به شدت تاکید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید